Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oddziały ZUS także zamknięte w piątek po Bożym Ciele

Facebook Twitter

W najbliższy piątek (4.06.) Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie zamknięty. Nieczynna będzie także infolinia. ZUS to kolejny urząd, który ogłasza, że w piątek wybiera dzień wolny za 1 maja.

fot.mat.prasowe/ ZUS

Zgodnie z kodeksem pracy pracodawca – za święto przypadające w sobotę, a w tym roku 1 maja przypadał w sobotę – ma obowiązek wyznaczyć pracownikowi jeden inny dzień wolny. Najczęściej w zakładach pracy odgórnie ustala się termin dodatkowego dnia wolnego dla wszystkich pracowników, często najbliżej tej daty.

W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych taki dzień wyznaczono na 4 czerwca. W związku z tym, w najbliższy piątek, wszystkie placówki ZUS w całym kraju będą nieczynne, nie będzie też działało Centrum Obsługi Telefonicznej

– mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Klienci nadal będą mogli załatwiać swoje sprawy elektronicznie, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Do dyspozycji zainteresowanych bonem turystycznym pozostaje specjalna infolinia pod numerem telefonu 22 11 22 111, jest ona czynna całą dobę, 7 dni w tygodniu.

ZUS to kolejny urząd, który nie będzie czynny jutro (4.06.). Nie załatwimy swoich spraw w Urzędzie Miasta w Wodzisławiu, Rybniku, w Pszowie, w Raciborzu, także w Starostwie Powiatowym w Raciborzu. Pracować będzie natomiast Urząd Miasta w Jastrzębiu, będzie czynny do 15.30. Nie robią sobie wolnego także urzędnicy z Żor i z Radlina.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2021