Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co proponuje Teatr Ziemi Rybnickiej jeszcze w sierpniu? Sprawdź wydarzenia kulturalne

Facebook Twitter

Tradycyjnie w sierpniu TZR poleca kolejną, czternastą edycję Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego, Wystawę Dalii i Mieczyków, spektakl teatralny w środku wakacji i retransmisję z pięknego koncertu Andre Rieu.

XIV Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego

19.08.2022, godz. 18.00

Scena na Kampusie, ul. Rudzka 13. Festiwalowi jazzu tradycyjnego od kliku lat towarzyszą wydarzenia, nieodłącznie kojarzone z rybnickim świętem jazzu. Są to Rybnicki Zalew Dobrego Piwa czyli przegląd browarów rzemieślniczych z całej Polski, degustacje oraz strefa food trucków. Festiwal poprowadzi Andrzej Chłapecki założyciel Teatru Yndywydualnego.

Godz. 21.00.”Dance After Jazz” czyli tradycyjna potańcówka. Scena na Kampusie, ul. Rudzka 13. Pierwszego dnia po koncertach festiwalowych zapraszamy na „Dance After Jazz” czyli tradycyjną potańcówkę z muzyką w klimatach Nowego Orleanu i Chicago. Zabawę przed sceną kampusu poprowadzi profesjonalny DJ i grupa taneczna ze Swing City Katowice . Udział w zabawie jest bezpłatny.

20.08.2022, godz. 16.30. Parada Nowoorleańska 

Teatr Ziemi Rybnickiej zaprasza wszystkich chętnych do udziału w Paradzie Nowoorleańskiej podczas XIV Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego. W sobotę spotykamy się o godz. 16.15 na Placu Jana Pawła II przy Bazylice św. Antoniego. Stąd o godzinie 16.30 przy muzyce zespołu jazzu tradycyjnego, w towarzystwie rybnickich grup tanecznych i teatralnych oraz wszystkich chętnych, zainteresowanych osób wyruszamy w stronę rybnickiego Kampusu. Trasa przemarszu wiedzie od Placu Jana Pawła II, ulicami: Powstańców Śl. – Sobieskiego – Rynek – Kościelną – Rudzką – Kampus. Mile widziany jest strój lub element ubioru nawiązujący stylem do lat 20-tych i 30-tych XX wieku. Tradycja organizowania parad nowoorleańskich w Rybniku datuje się od 2016 roku, przy okazji dorocznego święta jazzu tradycyjnego. W związku z organizacją parady w sobotę (20.08.) około godz. 16.55-17.00 może nastąpić kilkuminutowe utrudnienie w ruchu na odcinku od Placu Kościelnego do wjazdu na kampus przy ulicy Rudzkiej 13.

20.08.2022, godz. 17.00. XIV Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego. Scena na Kampusie, ul. Rudzka 13

Drugiego dnia na festiwalowej scenie wystąpią: Old Metropolitan Band, South Silesian Brass Band oraz Karen Edwards & Jazz Band Ball Orchestra.

20.08.2022, godz. 22.00. Nocny Jam Session XIV Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego z zespołem Jan Cichy Selection

Na finał festiwalu jazzu tradycyjnego organizatorzy zapraszają do Sali Kameralnej Teatru Ziemi Rybnickiej. Tu odbędzie się nocny Jam Session z udziałem zespołu Jan Cichy Selection, w składzie: Justyna Masny – wokal, Marcin Żupański – saksofon, Michał Pradela – trąbka, Andrzej Trefon – gitara, Michał Heller – perkusja, Bartek Kalicki – piano, Jan Cichy – gitara basowa. Zapraszamy chętnych do udziału w wydarzeniu, wstęp płatny 15 zł.

20-21.08.2022. XXIV Międzynarodowa Wystawa Mieczyków, Dalii i Kompozycji Kwiatowych

Organizatorzy zapraszają na wystawę w sobotę (20.08.) o godz. 10.00. Ekspozycja będzie dostępna dla publiczności do niedzieli (21.08.) do godz. 17.00. Podczas trwania wystawy prowadzona będzie sprzedaż roślin ozdobnych i bylin. Organizatorzy: Stowarzyszenie Rybnicki Klub Miłośników Kwiatów i Teatr Ziemi Rybnickiej. Wstęp wolny. Współorganizator: Rybnicki Klub Miłośników Kwiatów.

26.08.2022, godz. 17.00. Jubileusz 50-lecia Zespołu Tańca Ludowego „Przygoda”

Współorganizator: Zespół Edukacyjno – Artystyczny „Przygoda”. Bilety do nabycia w ZEA „Przygoda”.

29.08.2022, godz. 18.00. André Rieu. Niech znów nastaną szczęśliwe dni!

Premierowa retransmisja koncertu z Maastricht. Czekanie wreszcie dobiegło końca. Po długich dwóch latach André Rieu i jego magiczna Orkiestra Johanna Straussa powracają na piękny rynek Vrijthof w Maastricht, rodzinnym mieście maestra, by znów wystąpić na żywo przed stęsknioną publicznością. Nowy letni koncert będzie nosił znamienny tytuł „Niech znów nastaną szczęśliwe dni!” i – jak to działo się wcześniej – zostanie retransmitowany do kin na całym świecie. Na kolejny show holenderskiego króla walca złożą się nie tylko największe przeboje muzyki klasycznej, ale też evergreeny muzyki popularnej. Oczywiście nie zabraknie błyskotliwych i romantycznych walców. Jak zawsze wystąpią niesamowici goście. Kogo tym razem zaprosi André? Przekonacie się o tym w kinie. Czas trwania: około 180 minut (w tym jedna przerwa). Napisy: polskie. Prowadzenie koncertu: Charlotte Hawkins.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj