Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oldies Festival w Ostrawie za nami! To był wielki powrót muzyki z lat 90. [FOTO,WIDEO]

Facebook Twitter

Kilka tysięcy osób bawiło się w sobotę (16.06.) w Ostrawie. Na scenie wystąpiły takie gwiazdy jak: DJ Quicksilver, Pharao, E-rotic czy Masterboy. Na terenie dawnej huty w Vitkowicach tłumy Czechów, ale i Polaków, którzy pamiętają piosenki sprzed 20 lat. Piosenki zdecydowanie do tańca!

Posłuchajcie jaka była atmosfera:

Dlaczego tak wiele osób kocha muzykę lat 90.? Tak odpowiedział nam DJ Quicksilver:

Dla mnie to rewolucja. Lata 60-te to rock’&’roll, 70-te to rock, a 90-te to nadejście muzyki elektronicznej i ludzie wciąż to kochają. To jest muzyka do tańca. I to co ja obserwuję, że teraz na takie festiwale przychodzą coraz młodsi ludzie, mają 17, 18 lat i pytają o utwory z lat 90. Ja sobie myślę: jak to możliwe? Przecież oni urodzili się wtedy, nie mogą ich znać, a jednak znają, interesują się muzyką z lat 90-tych. Myślę, że to jest magia tamtych lat, że możesz tego słuchać 10, 20, 30 lat i to zawsze jest ta sama, dobra muzyka.

I rzeczywiście tłumy pod sceną na Oldies Festival w Ostrawie są dowodem na to, że ogromna ilość osób wciąż słucha muzyki z lat 90. Mówi Kira z Pharao:

Myślę, że to przypomina im ich młodość. Bo patrzysz w lustro i myślisz: O mój Boże! 25 lat temu mój biust był wyżej, moja twarz ładniejsza…i chcesz zobaczyć artystów, chcesz zobaczyć jak oni się postarzeli, co się z nimi stało, przytyła trochę? Dobrze! Od razu ja czuję się lepiej…To był czas kiedy nie mieliśmy odpowiedzialności, chodziliśmy do szkoły, nie byliśmy odpowiedzialni za dzieci, za nasze utrzymanie, za nic, ale mam nadzieję, że wszyscy moi fani i przyjaciele tutaj są zdrowi i mogą wciąż czerpać radość z muzyki.

Jedną z gwiazd festiwalu był grupa Real Mccoy. Czy podoba im się idea powrotu do lat 90.?

To niesamowite zobaczyć tych wszystkich ludzi, którzy przyszli tu specjalnie posłuchać muzyki z lat 90., muzyki pop – to dobrze. Oczywiście, że to fantastyczne: piękne dziewczyny, ogromny tłum. I te wszystkie światła, reflektory, wywiady – to jest świetne. Wszystkie dobre rzeczy wracają.

Atmosferę na Oldies Festival w Ostrawie chwaliła też grupa E-rotic:

Było naprawdę świetnie, ludzie byli świetni, było bardzo miło. Tak dużo ludzi, piękna pogoda i dlatego był naprawdę bardzo, bardzo miło być dziś na scenie. Bardzo gorąco, jestem bardzo zgrzany, ale spędziliśmy świetnie czas, bo ludzie skakali bardziej ode mnie.

Zobaczcie zdjęcia z Ostrawy:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj