Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Pasażerowie w Żorach mogą być spokojni, w rozkładzie jazdy nic się nie zmieni

Facebook Twitter

MZK Jastrzębie-Zdrój ogłosiło przetarg na żorską komunikację miejską. Pasażerów uspokajamy: dla nich nic się nie zmieni.

fot. www.zory.pl

Nie będzie cięć w kursach autobusów, nie znikną konkretne linie. A takie wątpliwości pojawiły się wśród słuchaczy Radia 90. Martwili się, że zlikwidowana zostanie linia 03 oraz kursy w weekendy. Sprawę wyjaśniała Monika Sokołowska:

Od Pełnomocnika Prezydenta Miasta Żory ds. Infrastruktury, Bronisława Jacka Pruchnickiego usłyszałam, że w stosunku do obecnych rozkładów jazdy nic się nie zmieni. Pasażerowie komunikacji miejskiej mogą spać spokojnie: tu nie planuje się zmian i szukania oszczędności jak to ma miejsce np. w ZTZ-cie w Rybniku. Rzeczywiście przetarg ogłoszono, ponieważ kończy się umowa na obsługę linii przez duże autobusy. Nowy przewoźnik powinien zacząć jeździć w Żorach od lipca. Nie ma tu mowy o linii 03 nie dlatego, że ona znika, ale dlatego że jest obsługiwana przez małe busiki: a te z kolei należą do firmy A21, z którą umowa obowiązuje jeszcze do 2024 roku. Przetarg dotyczy tylko kursów, na których jeżdżą duże autobusy. Miasto w nowej umowie stwarza sobie możliwość wprowadzenia ich zamiast busów, w chwili kiedy będzie taka potrzeba, tzn. że na danej linii z komunikacji miejskiej będzie chciała skorzystać większa liczba pasażerów. Będzie można zwiększyć ilość dużych autobusów o 40%. Będzie można, ale nie będzie trzeba. Wydaje się to korzystne dla pasażerów, dla których miejsca w komunikacji nie zabraknie.

Nowa umowa ma obowiązywać na 5 lat. Otwarcie ofert: 24 lutego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2020