Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Październik miesiącem walki z rakiem. Konferencja i badania w Rybniku

Facebook Twitter

Kampania "Październik miesiącem walki z rakiem" w Rybniku. W czwartek (20.10) na terenie kampusu konferencja zwracająca uwagę na diagnostykę w chorobach onkologicznych. Będą wykłady a także darmowe badania.

fot.pixabay.com

 Wczesne wykrycie jest szansą na wyleczenie.

– powtarzają specjaliści. Od 10.00 do 14.00 w budynku Akademii Ekonomicznej wykłady lekarzy- specjalistów. Przygotowano też wydarzenia towarzyszące, to bezpłatne badania mammograficzne i USG, będzie zbiórka krwi i możliwość dotarcia do urzędników Narodowego Funduszu Zdrowia.

Oto szczegóły:

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE KONFERENCJI w ramach kampanii „Październik miesiącem walki z rakiem piersi”

MAMMOBUS: Rybnik, Rudzka 13 (pod sceną RCK), godz. 9.00-15.00
– możliwość bezpłatnego wykonania mammografii przez pacjentki w wieku 50-69 lat, zweryfikowane pozytywnie pod względem uprawnień do badania przez NFZ.

BADANIE USG: Rybnik, Rudzka 13, budynek A, sala 203, godz. 09.00-15.00
– możliwość bezpłatnego skorzystania z badania wykonywanego przez lekarzy radiologów z WSS nr 3 w Rybniku, dla uczestniczek konferencji.

USG to podstawowe badanie wykonywane w ramach profilaktyki nowotworu piersi, pozwalające wykryć zmiany, które nie są jeszcze wyczuwalne na poziomie palpacyjnym, ani zauważalne wzrokowo. Ponadto stosowane jest w różnicowaniu zmian torbielowych i litych oraz w ocenie wielkości i granic zmian ogniskowych.

MOBILNY PUNKT ODDAWANIA KRWI oraz badań laboratoryjnych:
Rybnik, Rudzka 13, obok budynku C, godz. 9.00-15.00
– krwiodawcy mogą wspierać akcję oddając krew oraz mają możliwość, tak jak uczestnicy konferencji, wykonania bezpłatnych badań krwi na markery nowotworowe PSA lub CA 125. Badanie laboratoryjne krwi: w trakcie przerwy w konferencji i po jej zakończeniu.

Stanowisko NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA:
Rybnik, Rudzka 13, budynek B, godz. 9.00-15.00
– informacje dot. leczenia uzdrowiskowego i programów profilaktycznych, informacje dot. diet, wydawanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), potwierdzanie profilu zaufanego.
Stoiska wystawiennicze firm wspierających chorych onkologicznie.

 

fot.pixabay.com

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023