Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pediatria w Jastrzębiu bez lekarzy, co teraz?

Facebook Twitter

Chcą otworzyć nowy Oddział Pediatryczny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, jednak z powodu braku lekarzy wszystko się opóźnia. Gdy w kwietniu tego roku zamykano starą pediatrię, zapewniano, że oddział ruszy w grudniu. Dziś już wiemy, że dotrzymanie terminu jest niemożliwe.

Choć wszystko jest już praktycznie gotowe, to cały czas brakuje lekarzy. Proszę o kontakt po świętach, 27 grudnia – powiedziała Radiu 90 Marcelina Twardowska, rzecznik szpitala – wtedy powiemy o naszych planach. A te zakładały, że powstanie on w budynku głównym szpitala. Bedzie liczył 21 łóżek i miał osobną Izbę Przyjęć. Brakuje jednak pediatrów, mimo że władze Jastrzębia oferują nawet dla nich mieszkania. Mówi Anna Hetman Prezydent Jastrzębia-Zdroju:

Jeśli lekarz będzie zainteresowany pracą w jastrzębskim szpitalu, jesteśmy w stanie dla takiego lekarza przygotować mieszkanie, do zamieszkania od 'już’. To jest ogromne utrudnienie dla wszystkich mieszkańców, bo Jastrzębie jest dużym miastem, okoliczne gminy też korzystały z tego szpitala, więc rodzice mają ogromny problem z dojazdem do szpitala np. do Rybnika. Mamy nadzieję, że jakiś lekarz się znajdzie.

Póki co chore dzieci z Jastrzębia-Zdroju trafiają do sąsiednich szpitali w Żorach, Wodzisławiu Śląskim, czy Rybniku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj