Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pętle indukcyjne i inne udogodnienia dla niepełnosprawnych w pawłowickim magistracie

Facebook Twitter

Udogodnienia w Urzędzie Gminy w Pawłowice. W urzędzie zainstalowano tzw. pętle indukcyjne. Urzędnicy chcą zadbać o petentów ze szczególnymi potrzebami.

pętle indukcyjne
fot. UG Pawłlowice

Pętle indukcyjne – wsparcie dla osób słabosłyszących

W siedzibie samorządu zamontowano urządzenia – tzw. pętle indukcyjne, wzmacniające sygnał głosowy. Znajdują się przy punkcie obsługi klienta oraz na stanowisku, gdzie wydawane są dowody osobiste. Dzięki pętli indukcyjnej wzrasta komfort słyszenia i możliwość prowadzenia niezakłóconej konwersacji w warunkach, gdzie występuje hałas lub duża ilość zbędnych bodźców dźwiękowych.

Dodatkowo osoby niesłyszące, słabosłyszące oraz mające tymczasowe problemy w komunikowaniu się mogą zostać obsłużone w języku migowym. Aby załatwić sprawę w urzędzie, konieczne jest umówienie spotkania co najmniej 3 dni przed planowaną wizytą.

Spotkanie można zarezerwować pod numerem telefonu 32 4756 300 za pośrednictwem osoby trzeciej, sprawnej komunikacyjnie lub wysłać maila na adres gmina@pawlowice.pl z załączonym wnioskiem o pośrednictwo tłumacza migowego lub dostarczyć wniosek osobiście do Punktu Obsługi Klienta.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj