Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piec Andrzeja Sączka. Kuczera: „Radny deklaruje, że się go pozbędzie”

Facebook Twitter

"Rybnicka Straż Miejska chciała skontrolować piec radnego Andrzeja Sączka, ale nie zastała go w domu" - mówi poranny gość Radia 90, prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

piec andrzeja sączka
Andrzej Sączek

Piec Andrzeja Sączka – zostanie wymieniony przed kolejnym sezonem grzewczym?

Gospodarza miasta Arkadiusz Żabka pytał o to, jak zakończyła się głośna sprawa, która ujrzała światło dzienne kilka dni przed drugą turą wyborów.
Okazało się, że kandydat na urząd prezydenta Andrzej Sączek ogrzewa dom piecem z 2007 roku, który zgodnie z zapisami uchwały antysmogowej powinien zostać wymieniony do końca ubiegłego roku.

Radio 90: Jak się to sprawa skończyła.

Piotr Kuczera: Straż miejska była na miejscu, nie została pana radnego. Jestem po rozmowie i nie chciałbym tu szerzyć jakichś wielkich demonów. Pan radny w rozmowie ze mną zadeklarował, że w tym roku w nowy sezon wejdzie z nowym źródłem ogrzewania i myślę, że tutaj trzymamy go za słowo. Kibicujemy, aby jak najnowocześniejsze źródło ciepła udało się zamontować.

Radio 90: Padła ustna deklaracja, że wymieni piec. W ślad za tym zaniechaniem wymiany pieca poszedł mandat?

Piotr Kuczera: Nie mam takiej informacji…

Radio 90: A powinien pójść?

Piotr Kuczera: Skończył się sezon grzewczy. Tutaj rzeczywiście jest mały spór i ja cieszę się, że jest jasna deklaracja, że źródło będzie wymienione.

Radio 90:Jakby tak każdy rybniczanin powiedział: dobra, panie prezydencie, w przyszłym sezonie wymienię. To by pan machnął ręką?

Piotr Kuczera: Są takie sytuacje, panie redaktorze, rzeczywiście z różnych powodów mieszkańcy nie zdążyli albo są w trakcie. No to zgodnie z rekomendacjami Śląskiego Związku Gmin i Powiatów jest tzw. rekontrola i chcemy zawsze dać szansę.

Biogazownia w Niewiadomiu

Piec Andrzeja Sączka ma zostać wymieniony – mówił na antenie Radia 90 Piotr Kuczera

Tymczasem dla Polskiego Alarmu Smogowego sytuacja powinna być już dawno wyjaśniona. Zdzisław Kuczma przyznał w rozmowie z Radiem 90. że jeżeli miasto tego nie zrobi wystąpi z wnioskiem o wszczęcie postępowania do prezydenta miasta. PAS zapowiada również że wkrótce pod lupę weźmie piece wszystkich rybnickich radnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj