Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pieniądze z parkomatów odbierają aż dwa samochody. Czy to konieczne?

Facebook Twitter

Czy po pieniądze z parkomatów w Rybniku muszą przyjeżdżać aż dwa samochody? - pyta nasza słuchaczka. Zwróciła ona uwagę że jeden to pojazd należący do Rybnickich Służb Komunalnych, drugi to konwój Poczty Polskiej. Czy stać nas na to? - pyta w mailu do redakcji.

Pieniądze z parkomatów odbierają aż dwa samochody. Czy to konieczne?

Sprawdziliśmy, czy faktycznie jest konieczne wysyłanie dwóch pojazdów po pieniądze z parkomatów. Rozmawialiśmy na ten temat z Agnieszką Skupień rzecznik Urzędu Miasta w Rybniku. Jak usłyszałeliśmy:

To wszystko w imię bezpieczeństwa. Takie są procedury

Agnieszka Skupień: Dlatego, że to są dwie różne firmy. Jedna to Rybnickie Służby Komunalne, które obsługują parkomaty, czyli mają do nich dostęp – mówiąc wprost klucz po to, żeby otworzyć taki parkomat. I potem druga firma zewnętrzna, która obsługuje kasę i zabiera kasetkę wypełnioną pieniędzmi. Do tego, żeby przewozić pieniądze, musimy mieć uprawnienia. Nie każdy może to zrobić. Temu towarzyszą odpowiednie procedury po to, żeby zabezpieczyć te środki finansowe.

Radio 90: Kosztowna procedura. Dwa pojazdy, każdy parkomat.

Agnieszka Skupień: Chyba nie chcielibyście państwo, żebyśmy narażali środki, a to są środki publiczne, wpływy z paczkomatów na to, żeby ktoś nieostrożnie nimi dysponował czy też narażał się na kradzież.

Ile pieniędzy może być w takim parkomacie?

To zależy od miejsca i tego jaki procent opłat dokonywana jest za pomocą kart bankomatowych. Wiadomo natomiast że na parkingu wielopoziomowym miesięcznie jest około 50 tysięcy złotych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj