Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oznakowanie poziome na Raciborskiej jeszcze w tym tygodniu

Facebook Twitter

Oznakowanie poziome na Raciborskiej w Rybniku pojawi się jeszcze w tym tygodniu. Jest deklaracja służb komunalnych miasta, że do piątku (12.05.) pasy zostaną namalowane.

Oznakowanie poziome na Raciborskiej

Oznakowanie poziome na Raciborskiej jeszcze w tym tygodniu

Na brak pasów zwrócił uwagę nasz słuchacz, Robert, który napisał do redakcji Radia 90, że choć inwestycja zakończyła się kilka miesięcy temu, bo w ubiegłym roku, to wciąż brakuje oznakowania. O odcinek Raciborskiej, od skrzyżowania z Kotucza do ronda Lievien, pytaliśmy Jacka Hawla, dyrektora Centrum Inwestycji w rybnickim magistracie:

Jacek Hawel: Nie będę tłumaczył wykonawcy, nie będę tłumaczył może i podwykonawców, którzy w międzyczasie wykonywali inne prace. Prace były wykonywane w drugiej połowie roku, były one wykonywane etapowo. Same oznakowanie poziome było zlecane podmiotowi zewnętrznemu, który również, jak to wiadomo w okresie jesiennym ma spiętrzenie prac w tym zakresie, stąd też nie wykonał tego i na dzień dzisiejszy służby komunalne zadeklarowały się, że wykonają to do końca tego tygodnia.

Jacek Hawel zwraca uwagę na to, że by pasy móc namalować na jezdni, muszą panować odpowiednie warunki atmosferyczne:

Jacek Hawel: Czyli dodatnia temperatura, odpowiednia wilgotność powietrza. Nawierzchnia nie może być mokra, nie może być mrozu. Chociaż dzisiaj wiemy, że te warunki niestety w godzinach porannych jeszcze nie sprzyjają temu, bo wprawdzie przymrozków nie ma, ale ta temperatura jest stosunkowo niska, co powoduje, że farba, żeby ona mogła odpowiednio zostać zaaplikowana zgodnie ze standardami wynikającymi z warunków samego producenta tego typu mas, wymaga dodatnich temperatur i to w dłuższym okresie czasu.

Pasy zostały namalowane od razu po zakończeniu inwestycji w rejonie przejścia dla pieszych. Linia segregacyjna rozdzielająca dwa pasy ruchu ma pojawić się na jezdni do końca tego tygodnia (do 12.05.).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj