Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pijana kobieta dachowała i potrąciła rowerzystkę

Facebook Twitter

W środę (20.05.) ok. godz. 17:40 w Radlinie 43-letnia kobieta kierująca dostawczym fiatem w wyniku nadmiernej prędkości, straciła panowanie nad pojazdem i po czołowym zderzeniu z samochodem osobowym marki volkswagen potrąciła rowerzystkę, na koniec dachowała, zrywając betonową pokrywę studzienki i uderzyła w słup. W organiźmie miała 1,5 promila alkoholu.

Fot. wodzislaw.slaska.policja.gov.pl

Do zdarzenia doszło na ulicy Rymera w Radlinie. 43-latka kierująca dostawczym fiatem nie dostosowała prędkości do panujących warunków, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym prawidłowo samochodem osobowym marki volkswagen. Uderzyła w znak drogowy, następnie potrąciła jadącym lewym pasem ruchu rowerzystkę. Na końcu dachowała, uderzając w studzienkę kanalizacyjną i słup kanalizacyjny.

Siła uderzenia zerwała koło w pojeździe, części samochodu były porozrzucane w odległości 100 metrów, a słup, który zerwała, leżał w odległości 200 metrów od miejsca, w którym kobieta straciła panowanie nad pojazdem. Pogotowie, które przyjechało na miejsce zdarzenia, zabrało 43-latkę i 15-letnią rowerzystkę do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.Za jazdę pod wpływem alkoholu i narażenie innych osób na niebezpieczeństwo, 43-latka odpowie przed sądem.

To cud, że nikt nie zginął

-mówili policjanci będący na miejscu tego zdarzenia.

Za wodzisławską policją przypominamy:

Nadmierna prędkość może zabić! Niestety, niektórzy kierujący zapominają lub, co gorsza, ignorują ten fakt, narażając swoim zachowaniem nie tylko swoje zdrowie i życie, ale również bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 maja 2021