Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pijani pasażerowie w samolotach. Jeden wracał z Norwegii, drugi miał lecieć do Grecji

Facebook Twitter

Pijani pasażerowie samolotu. Jeden wracał do kraju z Norwegii, drugi miał lecieć na wakacje do Grecji. W międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach zatrzymano dwóch Polaków, którzy zachowywali się agresywnie wobec pograniczników.

Fot. slaski.strazgraniczna.pl

W czwartek (12.08.) Zespół Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej został wezwany na pokład samolotu, który przyleciał z Oslo (Norwegia). W trakcie lotu, 33-latek awanturował, nie podporządkowywał się poleceniom załogi, zdewastował także wyposażenie samolotu. Po wejściu do środka funkcjonariuszy SG mężczyzna wciąż był agresywny, obrażał funkcjonariuszy. Doszło także do szarpaniny z jednym z mundurowych. Polak został zatrzymany. W piątek (13.08.) po wytrzeźwieniu, Prokurator Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach przedstawił mu zarzuty. 33-latek dobrowolnie poddał karze się, to grzywna w wysokości 4 000 zł, nawiązka na rzecz funkcjonariuszy w łącznej kwocie 2 400 zł, a także pokrycie kosztów i opłat sadowych.

W piątek (13.08.) inny Polak jeszcze przed startem samolotu zaczął zachowywać się agresywnie a miał lecieć do Zakhintos w Grecji. W tym przypadku wezwano Zespół Interwencji Specjalnych. Po opuszczania samolotu, 25-latek w pomieszczeniach służbowych SG rzucił się na jednego z funkcjonariuszy. Został zatrzymany a przeprowadzone przez policyjny patrol badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego 2,5 promila. Po wytrzeźwieniu podróżny zostanie doprowadzony do prokuratury rejonowe, tam usłyszy zarzuty.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj