Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pijany spowodował kolizję. Próbował przekupić policjantów

Facebook Twitter

Pijany kierowca doprowadził do kolizji. To jednak nie koniec spraw na jego koncie, chciał także przekupić policjantów.

pijany
fot. KPP Racibórz

Pijany po kolizji chciał dać łapówkę

Wczoraj (11.07.) po godzinie 12:00 na ulicy Rybnickiej w Raciborzu doszło do kolizji. Kierujący volkswagenem nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył opla kierowanego przez 56-letnia kobietę. Na miejsce skierowany został patrol raciborskiej drogówki, ale policjanci od kierowcy wyczuli alkohol.

Badanie wykazało, że 42-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego w organizmie ma ponad 4 promile. Kolejnych kłopotów mężczyzna narobił sobie podczas rozmowy, gdyż zaproponował policjantom w zamian za „zapomnienie” o całej sytuacji darmowe wybudowanie trzech altanek ogrodowych z drzewa. Ponieważ 42-latek nie reagował na upomnienia, został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi z drogówki zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a za spowodowanie kolizji ukarali mandatem karnym.

Dodatkowo nieodpowiedzialny kierowca za swoje naganne zachowanie i jazdę na „podwójnym gazie” będzie tłumaczył się przed sądem. Mężczyźnie za próbę przekupstwa policjantów z raciborskiej drogówki oraz dzielnicowej grozi nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023