Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piknik dla pacjentów w rybnickim szpitalu psychiatrycznym [FOTO]

Facebook Twitter

Kiełbaski z grilla, lody, popcorn i występy artystyczne - to wszystko czekało na uczestników corocznego pikniku w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku. Park szczelnie wypełnił się pacjentami, którzy wraz z rodziną personelem wykorzystali iście letnią pogodę.

Piknik dla pacjentów

Na miejscu był Arkadiusz Żabka, który rozmawiał z Joachimem Foltysem dyrektorem rybnickiej placówki:

Joachim Foltys: Cieszymy się, że Ci się to udało. Pogoda piękna, więc nasi drodzy pacjenci mają dodatkową wartość dodaną

Radio 90: Jak patrzę na pacjentów, to wszyscy zadowoleni.

Joachim Foltys: Myślę, że to jest fajne. Taka sprawa, że udaje się kolejny raz taką fajną rzecz zrobić. To jest też pewnie jakaś forma terapii, odskoczni od takich codziennych rzeczy. Także myślę, że na pewno będziemy to kontynuować, bo to jest dobra rzecz.

Radio 90: I to też ma odczarować to miejsce.

Joachim Foltys: Tak, absolutnie tak trzeba. Zauważyłem to dzisiaj i bardzo się cieszę z tego, że są osoby, rodziny, które tutaj dotarły i dosyć sporo nawet widzę, więc bardzo się cieszymy, że to miejsce jest otwarte, że to właśnie ta psychiatria środowiskowa, bo to jest najważniejsze. Jak trzeba to łóżko, to powiedzmy, że trzeba na jakiś tam krótszy czy dłuższy moment, ale jak nie trzeba, to absolutnie nie.

Radio 90: O oprawę muzyczną zadbali państwo. To są zespoły zewnętrzne?

Joachim Foltys: To są nasi pacjenci, akurat ci, którzy teraz grają z tyłu. Tam jest pan terapeuta zajęciowy. Mamy tutaj różnych specjalistów, którzy grają na różnych instrumentach, także personel razem z pacjentami tworzą takie zespoły, bo to jest oczywiście forma terapii na co dzień, ale też taki fajny występ.

Piknik odbył się w ramach obchodów 137 rocznicy działalności Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku, w którym przebywa około 700 pacjentów. Współorganizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Pod Wieżą.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj