Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Po feriach zmiana rozkładu jazdy w Wodzisławiu Śląskim

Facebook Twitter

Zmiany na sześciu z dziesięciu linii kursujących po powiecie wodzisławskim. Od niedzieli (26.01.) obowiązywać będą nowe rozkłady jazdy, które są wynikiem konsultacji z pasażerami. Większość z nich to drobne korekty czasu odjazdów autobusów.

www.powiatwodzislawski.pl

Najważniejsze będą miały miejsce na trasie z Wodzisławia Śląskiego przez Skrzyszów do Gołkowic – to linia 38, na której w dni nauki szkolnej uruchomiony zostanie dodatkowy kurs o 16:35. Na linii z Bukowa przez Nieboczowy i Pszów do Wodzisławia (linia 42) zrezygnowano z przejazdu przez Bluszczów. Nie wszystkie życzenia pasażerów mogły zostać spełnione, np. nie wydłużono m.in. linii 38 do Gołkowic-Żabkowa czy linii 41 do przystanku przy ulicy Mickiewicza w Lubomi. Nie wprowadzono też kursów wieczornych lub nocnych.

Na linii 42 zgodnie z sugestiami pasażerów przyśpieszono o 15 minut kurs odjeżdżający dotychczas z Bukowa o 8:15 (teraz o 8:00) oraz dodano kurs z Wodzisławia Śl. do Nieboczów o 11:05 (w dni nauki szkolnej).

Ze względu na dużą liczbę pasażerów w godzinach szczytu na linii z Wodzisławia Śl. do Jastrzębia-Zdroju przez Czyżowice, Godów i Gołkowice (linia 36) obciążoną linię wspomoże dodatkowy kurs na linii z Wodzisławia Śl. do Gorzyczek przez Czyżowice (linia 35) o 14:25.

Na prośbę pasażerów przyśpieszony o kwadrans zostanie kurs z Wodzisławia Śl. do Raciborza przez Gorzyce, Nieboczowy i Lubomię (linia 40), którego odjazd do tej pory miał miejsce o 8:30. Z kolei na linii 41 pojawi się nowy kurs z Lubomi do Wodzisławia Śl. przez Syrynię o godzinie 16:00.

Na linii z Wodzisławia Śl. do Bluszczowa (linia 34) zostanie natomiast zlikwidowany kurs o 8:10. Uczniowie szkół podstawowych w Gorzycach i Rogowie będą mogli jednak skorzystać z kursu na linii 40 (odjazd z Wodzisławia o 8:15).

Nie wszystkie postulaty pasażerów z przyczyn technicznych lub ekonomicznych można było uwzględnić w skorygowanym rozkładzie jazdy. Nie wydłużono m.in. linii 38 do Gołkowic-Żabkowa czy linii 41 do przystanku przy ulicy Mickiewicza w Lubomi. Nie wprowadzono też kursów wieczornych lub nocnych. Z powodu braku rezerw czasowych (ze względu na kolejne realizowane kursy) nie było też możliwe wprowadzenie części uwag dotyczących zmian godzin odjazdów niektórych kursów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020