Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Po śmiertelnym wypadku z 2021 roku w KWK Chwałowice, zatrzymano dwóch pracowników dozoru kopalni

Facebook Twitter

Dwóch pracowników kopalni Chwałowice w Rybniku zostało zatrzymanych przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. To efekt prowadzonego postępowania po śmiertelnym wypadku, do jakiego doszło w kopalni w 2021 roku.

W listopadzie 2021 roku w kopalni doszło do śmiertelnego wypadku, w którym zginął 29-letni górnik. Na poziomie 700 metrów trzech górników pracowało nad zabezpieczeniem przeciwpożarowym. Podczas prac doszło do przerwania tamy izolacyjnej. Trzej górnicy zostali zalani, dwóch wydostało się o własnych siłach. Niestety jeden nie zdołał.

Więcej o wypadku w KWK Chwałowice pisaliśmy w materiale: Wypadek w KWK Chwałowice: Poszukiwany górnik nie żyje. Dwie osoby są już w szpitalu [AKTUALIZACJA]

Teraz po blisko półtora roku od tych zdarzeń doszło do zatrzymań pracowników kopalni. Nie zostali oni tymczasowo aresztowani, ale są zawieszeni w obowiązkach służbowych. Prokuratura potwierdza zatrzymanie, ale nie chce mówić o szczegółach. Te ma wkrótce podać zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj