Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pociąg Intercity Racibórz- Białystok zatrzymany w lesie. Interweniowali strażacy

Facebook Twitter

Pociąg Intercity relacji Racibórz- Białystok zatrzymał się w lesie. Przyczyną miała być zerwana trakcja i pożar - takie zgłoszenie odebrali w sobotę (25.12.) po godzinie 9.00 strażacy. 

fot.FB Osp Racibórz Markowice

Skład zatrzymał się w lesie pomiędzy Raciborzem-Markowicami a Babicami. Jak ustalono pękł izolator podtrzymujący trakcję, co spowodowało obniżenie uchwytów a jadący pociąg uszkodził pantografem sieć. W efekcie na torowisko spadł przewód którym przesyłany jest prąd o napięciu 3 tysięcy wolt. To spowodowało ogromne iskrzenie i z daleka wyglądało jak pożar.

Ponieważ na torowisku i wokół niego leżało dużo śniegu nie doszło do zapalenia się pobliskich drzew. Odcięto dopływ prądu do trakcji. Po sprawdzeniu okazało się, że druga nitka torowiska jest sprawna, dlatego podstawiono tam pociąg do którego przetransportowano pasażerów. Co ciekawe, strażacy używając drabiny i deski stworzyli trap po którym pomogli im przejść z jednego składu do drugiego. Było to 28 osób i pies. Wszyscy kontynuowali podróż. Straty powstałe w wyniku zdarzenia wstępnie oszacowano na 100 tysięcy złotych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lutego 2023