Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Początek roku szkolnego a w tle strajk nauczycieli

Facebook Twitter

Rozpoczął się rok szkolny, uczniowie wrócili do szkół. Wrócili też nauczyciele, którzy jeszcze kilka miesięcy temu strajkowali. Do września właśnie, zawiesili akcję strajkową.

Co dalej ? Do 15 września będziemy prowadzić sondaż wśród nauczycieli za jaką formą protestu się opowiadają, potem władze związkowe podejmą ostateczną decyzję mówi Radio 90 Izabela Faksa przewodnicząca ZNP w Rybniku:

Sondaż z różnymi pytaniami. Przede wszystkim, w jakiej akcji protestacyjnej chcą brać udział.
Radio90: Jakie akcje macie do wyboru dzisiaj.
To zależy od tego, co zarząd główny ustali. Wiemy z poprzedniej ankiety, jakie są możliwości. Może być to strajk godzinny. Myślę, że chodzi o akcję protestacyjną, plakatowanie, pokazanie co nas boli. Czyli wszystkie propozycje zmiany, jakie chcemy w polskiej oświacie.

Coraz częściej mówi się również o tym czeka nas szkoła bez wycieczek, kół zainteresowań czy wyjazdów na zielone szkoły:

Jeśli nie zmieni się sprawo w tym momencie, to myślę, że do tego kiedyś dojdzie. Przez 15 lat dodatkowe zadania, które w ogóle nie są zapisane w karcie nauczyciela. Myśmy to wszystko robili dodatkowo. W akcji strajkowej zostało nam to wytknięte. Że w ogóle nie pracujemy, mamy dwa miesiące wakacji, robimy po 18 godzin. Bardzo to nauczycieli boli, bo jednak to pensum jest różne.

Przez dwa najbliższe tygodnie ZNP planuje przeanalizować do dalej, dziś związkowcy już wiedzą że podczas majowego strajku popełnili kilka błędów:

Jak będzie wyglądała akcja protestacyjna w szkołach, dowiemy się 16 września.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj