Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Podnosi się poziom wód w rzekach naszego regionu [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

W ciągu zaledwie kilku godzin w Raciborzu-Miedoni Odra podniosła się o 13 centymetrów. To wciąż stan ostrzegawczy, do alarmowego został jeszcze ponad metr. Pół metra do tego poziomu zostało w Krzyżanowicach, ostatni odczyt z wodowskazu pokazuje 4 metry i 43 centymetry.

Stan ostrzegawczy też w Chałupkach. Alarmowy na Wiśle w Skoczowie, choć jak wynika z ostatnich danych: woda przestała się podnosić.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach wydało ostrzeżenie hydrologiczne 3 stopnia. Obowiązuje do południa (22.09.).

W związku z intensywnymi opadami deszczu oraz występującymi przekroczeniami stanów ostrzegawczych i alarmowych wód na wodowskazach wojewoda ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe. Obowiązuje na terenie powiatów: bielskiego, bieruńsko-lędzińskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego oraz miasta Bielsko-Biała. Tym samym lokalne władze oraz wszystkie służby zabezpieczenia przeciwpowodziowego są zobowiązane do podejmowania niezbędnych czynności organizacyjnych i technicznych w celu zminimalizowania mogącego powstać zagrożenia. Służby wojewody na bieżąco monitorują sytuację.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023