Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Podsłuch w sali obrad? Służby postawione na nogi przed posiedzeniem rządu

Facebook Twitter

Kto chciał usłyszeć tajne informacje? Chyba raczej nikt, bo instalacja, którą odkryto w sali obrad, przed planowanym w Katowicach posiedzeniem wyjazdowym rządu nie była nowoczesnym sprzętem do podsłuchu. Najprawdopodobniej była to stara instalacja do komunikacji.

Śląski Urząd Wojewódzki
Fot. katowice.uw.gov.pl

Podsłuch w sali obrad – służby sprawdziły odnaleziony sprzęt

SOP i ABW wykryły możliwy podsłuch w sali gdzie ma dzisiaj (07.05.) obradować rząd. Służby prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, jednak jak informuje Alicja Waliszewska, rzeczniczka wojewody śląskiego:

Alicja Waliszewska: W związku z wyjazdowym posiedzeniem Rady Ministrów, które odbędzie się w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, od kilku dni trwają kontrole bezpieczeństwa. Podczas jednej z takich kontroli wykryto urządzenie, które prawdopodobnie jest elementem starego systemu nagłośnieniowego. Możliwe, że zostało zamontowane przez emerytowanego pracownika urzędu i służyło do komunikacji wewnętrznej. Budynek obecnie jest odpowiednio zabezpieczony i gotowy do obrad Rady Ministrów.

Wyjazdowe posiedzenie Rady Ministrów ma rozpocząć się o godz. 12. w gmachu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Premier Donald Tusk i członkowie jego gabinetu do Katowic dotarli pociągiem. Posiedzenie ma związek z rozpoczynającą się dziś 16. edycją Europejskiego Kongresu Gospodarczego, którego gośćmi specjalnymi mają być premier Donald Tusk i szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Wiodącymi tematami Kongresu będą transformacja i bezpieczeństwo.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj