Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Podsumowanie policyjnych działań na A4 [FOTO]

Facebook Twitter

Policja podsumowuje swoje działania na autostradzie A4. Mundurowi kontrolowali pojazdy na jej małopolskim, opolskim i śląskim odcinkach. Ujawnili w sumie 252 wykroczenia.

fot. slaska.policja.gov.pl

Do akcji „Bezpieczna Autostrada” włączyli się policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach oraz komend z Bytomia, Gliwic, Katowic i Zabrza. Byli też funkcjonariusze ITD oraz mundurowi ruchu drogowego z województwa małopolskiego i opolskiego, przez które również przebiega autostrada A4.

fot. slaska.policja.gov.pl

Wśród najczęściej popełnianych wykroczeń było przekraczanie dozwolonej prędkości (105 przypadków) i niezachowanie należytej odległości między pojazdami (51 przypadków). Policjanci przy pomocy drona kontrolowali także przestrzeganie przez kierowców ciężarówek zakazu wyprzedzania, do którego nie zastosowało się aż 46 kierujących. Ponadto stróże prawa ujawnili 17 wykroczeń polegających na naruszeniu obowiązku jazdy blisko prawej krawędzi jezdni i 15 dotyczących korzystania podczas jazdy z telefonu. W trakcie działań zostały wykorzystane nieznakowane radiowozy policyjnej grupy Speed, ręczne mierniki prędkości oraz bezzałogowy statek powietrzny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023