Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Podwyższono limit na zakup węgla w sklepie internetowym PGG. Co dalej z węglem od samorządów?

Facebook Twitter

O dwie tony więcej. Podwyższono limit zakupów węgla w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej. Teraz każdy kupujący może zamówić do pięciu ton rocznie, a dotyczy to wszystkich rodzajów opału, także węgla workowanego.

Jak tłumaczą w PGG zwiększenie limitu było możliwe, bo kończy się program sprzedaży węgla za pośrednictwem gmin. Polska Grupa Górnicza dostarczyła do prawie 900 gmin w całym kraju milion 300 tysięcy ton węgla.

Spółka mówi o sukcesie, my w Radiu 90 będziemy pytać o opinie naszych samorządowców. Jak im poszła dystrybucja węgla? Słuchajcie wiadomości w Radiu 90.

Zakup węgla w sklepie PGG

Sklep internetowy PGG, listopad 2022

Węgiel od samorządów, zmiany

Tymczasem rząd szykuje zmiany w programie dystrybucji węgla. To reakcja na postulaty Związku Miast Polskich, do których samorządy kierują coraz więcej pytań związanych z tym, co zrobić z nadwyżkami węgla, których nie kupili mieszkańcy.

W Jejkowicach wójt Marek Bąk pisze, że ma do sprzedania 12 ton węgla, po 1750 złotych za tonę. Takich ofert może pojawiać się coraz więcej. Dlatego też Związek Miast Polskich chce, by można było sprzedawać mieszkańcom więcej niż trzy tony węgla. Wiadomo już, że strona rządowa zgodziła się, by samorządy mogły wykorzystywać nadwyżki węgla a także odsprzedawać go innym gminom. Wydłużony ma zostać też do czerwca okres wnioskowania, a okres sprzedaży- do końca lipca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024