Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Pokój dla Mateusza od „Pięknych Aniołów”

Facebook Twitter

Pokój dla 10-letniego kibica z Godowa to kolejne dzieło Stowarzyszenia "Piękne Anioły" w Wodzisławiu. Dla Mateusza to była wielka niespodzianka.

Reporterka Monika Sokołowska rozmawiała z Mateuszem i jego babcią Anią, posłuchajcie:

Stowarzyszenie „Piękne Anioły” wyremontowały do tej pory około 40-stu pokoi dla dzieci na terenie powiatu wodzisławskiego. I to z pewnością nie koniec – zapewnia Monika Sobik, ze stowarzyszenia:

Idea wciąż trwa. Ja myślę, że też osób potrzebujących w okół nas jest dużo, równie dużo, a może i nawet więcej, które chcą się w ten sposób angażować. Chcą w ten sposób pomagać. Także wykorzystujemy potencjał, który mamy tutaj u nas. To jest bardzo małe pomieszczenie także remont trwał krótko. Znalazł się od razu pan, który zadeklarował, że przygotuje pokój pod umeblowanie. Znalazła się firma, która przygotowała akurat pod ten pokój mebelki. Znalazła się firma, która w całości zaopatrzyła nas w materiały budowlane także mieliśmy wszystko, żeby wszystko skończyć.

Rodzinę potrzebującą takiej formy pomocy może zgłosić każdy, często robią to ośrodki pomocy społecznej, ale też sąsiedzi. Jeśli tylko uda się znaleźć sponsorów i wykonawców, prace idą szybko i z nowych pokojów cieszą się kolejne dzieci.

Zobaczcie, jak wygląda pokój Mateusza z przed i po remoncie:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj