Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policja alarmuje: uważajcie na fałszywe maile. Oszuści podszywają się pod mundurowych!

Facebook Twitter

Uwaga na fałszywe maile. To kolejne w niedługim czasie ostrzeżenie o oszustach, którzy wyłudzić chcą nasze dane a potem pieniądze.

Sprzedawał fikcyjne bilety

Policjanci alarmują: uważajcie na fałszywe maile. Oszuści podszywają się pod policjantów

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje o kolejnej kampanii, która polega na rozsyłaniu przez cyberprzestępców wiadomości mailowych rzekomo pochodzących od Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia. Z wiadomości wynika, że osoba, która ją otrzymała powinna natychmiast odpowiedzieć na wezwanie stanowiące załącznik do wiadomości email, to dokument w formacie „pdf”.

Z jego treści wynika, że osoba, która jest adresatem wiadomości jest podejrzana o dokonanie przestępstw o treściach pornograficznych. Cała korespondencja w rzeczywistości jest próbą oszustwa i zastraszenia odbiorcy. Jej celem może być kradzież naszych danych czego konsekwencją może być utrata naszych pieniędzy. Opisywane maile zawierają nieprawdziwe informacje! Policja nie jest ich autorem.

Pamiętaj!

Nawet jeżeli popełniłeś czyn karalny, to Policja w ramach prowadzonego postępowania wykonuje czynności procesowe szczegółowo opisane w Kodeksie Postępowania Karnego. O wszelkiego rodzaju wezwaniach, wszczęciu postępowania czy złożeniu wyjaśnień na piśmie nie informuje poprzez pocztę elektroniczną.

Ponadto dołączone do maila pliki, mogą zawierać szkodliwe oprogramowanie, dlatego nie wolno otwierać takich załączników!

Jeśli otrzymałeś podobną wiadomość na swoją skrzynkę pocztową warto to bezpośrednio zgłosić poprzez stronę cert.pl.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj