Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policja dziękuje świadkom za reakcję. W Jastrzębiu zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców

Facebook Twitter

W ciągu minionego weekendu zatrzymano dwóch kierujących na podwójnym gazie- informuje policja w Jastrzębiu i chwali reakcję świadków. Po zgłoszeniach od mieszkańców zatrzymano 41-latka, który miał 2 i pól promila oraz 62- letniego kierowcę z 2 promilami w organizmie.

W sobotę (9.04.) kolejny kierowca wykazał się dużą nieodpowiedzialnością i pijany wsiadł za kółko swojego samochodu. Jednakże dzięki wzorowej postawie świadka został ujęty i przekazany w ręce jastrzębskich mundurowych. Zgłaszający powiadomił dyżurnego policji, że w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Turystycznej ujął kierowcę samochodu VW, który kierując swoim samochodem kilka razy najeżdżał na krawężnik, prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Świadek wyjął kluczyki ze stacyjki i zabezpieczył pojazd, którym poruszał się nietrzeźwy kierujący. Dyżurny niezwłocznie na miejsce skierował policjantów, którzy około godziny 16:15 zatrzymali ujętego 41-latka. Stróże prawa potwierdzili przypuszczenie zgłaszającego, gdyż nieodpowiedzialny kierowca w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu.

W piątek (8.04.) około godziny 8.15 także świadek powiadomił o podejrzeniu nietrzeźwego kierującego. Kierujący mazdą swoją jazdą doprowadziłby do zdarzenia drogowego, a nieudolne parkowanie mogło sugerować że jest nietrzeźwy. Mundurowi 62-letniego kierującego zatrzymali w mieszkaniu. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 2 promile. Kierującym grozi teraz do dwóch lat pozbawienia wolności, w związku z kierowaniem w stanie nietrzeźwości.

Dziękujemy za wzorową i godną naśladowania postawę. Wyrażając jednocześnie podziw dla postawy i tego, że nie pozostali obojętni i zareagowali. Prawidłowa reakcja zgłaszających zapobiegła tragedii, którą mogli spowodować pijani kierowcy poruszając się ulicami Jastrzębia-Zdroju.

– piszą mundurowi na swojej stronie internetowej.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj