Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policja i straż pożarna podsumowały Wielkanoc na drogach

Facebook Twitter

Bez poważnych zdarzeń na drogach naszego regionu w świąteczny weekend. Policja podsumowała Wielkanoc na drogach, wzięte zostały również pod uwagę dni towarzyszące.

zabójstwo w szczygłowicach
fot. Pixabay

W powiecie wodzisławskim doszło do 16 kolizji, policjanci zatrzymali dwie osoby, które kierowały pojazdami, znajdując się pod wpływem działania substancji narkotycznych, dwóch kierujących było nietrzeźwych, jeden kierował samochodem, będąc w stanie po użyciu alkoholu. Dwie osoby kierowały pojazdami pomimo sądowego zakazu. Policjanci skontrolowali stan trzeźwości prawie 1,5 tysiąca osób, nałożyli 55 mandatów karnych, 10 osób pouczyli. Na rybnickich drogach doszło do 9 kolizji, 14 kierowców było pod wpływem alkoholu.

Wielkanoc na drogach. Podsumowanie śląskiej policji

W całym województwie śląskim nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało ponad 2 000 policjantów. W sumie doszło do 13 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 19 zostało rannych. Policjanci zatrzymali też 103 nietrzeźwych kierowców oraz 12 kierujących pod wpływem narkotyków. Policjanci odnotowali również 383 kolizje drogowe.

Wielkanoc na drogach. Podsumowanie straży pożarnej

To były spokojne święta- podsumowują ostatnie dni strażacy w regionie. Odnotowali łącznie kilkanaście interwencji, ale większość to drobne zdarzenia. Najpoważniejsze były wypadki. W sobotę (08.04.) po godzinie 12.00 na ulicy Cieszyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju zderzyły się dwie osobówki, poszkodowana została 51-letnia kobieta, która z urazem kręgosłupa została zabrana do szpitala. Tego samego dnia, po 20.00 w Ustroniu na Katowickiej czołowo zderzyły się osobowe volkswagen i volvo.

Kierowca jednego z aut nie potrzebował pomocy, jadący drugim pojazdem zostali przewiezieni do szpitala. 56-letni mężczyzna uskarżał się na ból w klatce piersiowej, 52-letnia kobieta na ból kręgosłupa. Na tym nie koniec, wczoraj (10.04.) po 14.00 na ulicy Raciborskiej w Rydułtowach zderzyły się trzy pojazdy. Przyczyną wypadku było zasłabnięcie jednego z kierowców. Dwie osoby, 24-latka i 30-letni mężczyzna zostali hospitalizowani. Okoliczności wszystkich zdarzeń wyjaśniają policjanci.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024