Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policja kontroluje pustostany w Rybniku, w których chronią się przed zimnem bezdomni

Facebook Twitter

Kontrole pustostanów w Rybniku. Miejsca, gdzie przed chłodem kryją się bezdomni sprawdzają mundurowi. Pomaga im w tym streetworker. Odwiedzają pustostany, ogródki działkowe, okolice mostów i kanałów ciepłowniczych ale również tereny zielone.

Fot. rybnik.policja.gov.pl

Policja kontroluje pustostany w Rybniku

Patrole mają na celu skuteczniejsze dotarcie do potrzebujących, którzy w okresie zimowym mogą skorzystać z różnych form pomocy, między innymi noclegowni, ogrzewalni, a także ciepłego posiłku czy odzieży. Wszelkie niepokojące
sytuacje związane z osobami bezdomnymi można zgłaszać służbom mundurowym lub na numery alarmowe. 986, 999 lub 112. W województwie śląskim działa też infolinia dla bezdomnych 987.

Jak co roku w okresie jesienno-zimowym policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą się temperaturą. W zainteresowaniu mundurowych są m.in. pustostany, ogródki działkowe, okolice mostów i kanałów ciepłowniczych ale również tereny zielone. Policjanci po raz kolejny wspólnie z streetworkerem z Rybnika, sprawdzają miejsca, w których przebywają bezdomni.

Jak co roku rybniccy policjanci wraz z streetworkerem Dariuszem Piotrowskim z Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku rozpoczęli cykliczne wizyty i kontrole miejsc, gdzie przebywają osoby, które utraciły dach nad głową oraz są zagrożone bezdomnością. To wspólne działanie, które ma na celu niesienie pomocy osobom, które znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej. Podczas tych wizyt policjanci oraz streetworker przekazują wymienionym osobom formy pomocy, jakie mogą uzyskać w mieście i powiecie.

Wizyty te odbywają się w okresie jesiennym i zimowym, kiedy to istnieje największe zagrożenie związane z wyziębieniem osób. Patrole mają na celu skuteczniejsze dotarcie do potrzebujących, którzy w okresie zimowym mogą skorzystać z różnych form pomocy, między innymi noclegowni, ogrzewalni, a także ciepłego posiłku czy odzieży. Okres zimowy, gdy temperatury spadają poniżej zera, to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu.

Zwracajmy uwagę na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy szczególną uwagę na dzieci, osoby starsze, bezdomne i będące pod wpływem alkoholu. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, tel. alarmowe 986, 999 lub 112.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 maja 2024