Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Policjanci z Rybnika otrzymali informacje o handlarzu bronią. Znaleźli gigantyczny arsenał [WIDEO]

Facebook Twitter

4,5 kilograma materiału wybuchowego, 20 sztuk bomb lotniczych, miny przeciwpiechotne, broń palną i ponad 520 sztuk amunicji, zabezpieczyli rybniccy kryminalni przy udziale policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach oraz funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji.

Zatrzymano pięciu mężczyzn w wieku od 32 do 45 lat, którzy usłyszeli już zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz jej sprzedaży. Zatrzymany mieszkaniec Pyskowic, dodatkowo usłyszał zarzut posiadania przyrządu wybuchowego.

Zaczęło się od informacji, jaka dotarła do rybnickiej komendy na temat mieszkańca powiatu handlującego bronią. Najpierw zlikwidowano jego domowy arsenał, a potem po nitce do kłębka, śledczy dotarli do osób, które kupiły od handlarza broń.

Zbiór był imponujący: to ponad 520 sztuk amunicji, 20 bomb lotniczych, 3 miny przeciwpiechotne, 15 pocisków przeciwpancerno-zapalających, 10 pocisków przeciwpancerno-zapalająco-smugowych, pocisk artyleryjski z pozostałością zapalnika. Neutralizacją znaleziska zajęli się saperzy z Katowic.

Policjanci zabezpieczyli także rewolwer oraz istotne elementy m.in. z broni palnej typu PPSz oraz pistoletu maszynowego MP.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 czerwca 2020