Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomysł na weekend: Park im. Miasta Roth w Raciborzu [FOTO]

Facebook Twitter

Park im. Miasta Roth to nasz kolejny pomysł na weekend. To zielony zakątek w centrum Raciborza, w którym można odetchnąć od zgiełku miasta. Zapraszamy na spacer.

Pomysł na weekend, Park im. Miasta Roth

Pomysł na weekend: Wybierz się z nami na spacer do raciborskiego parku

Park zajmuje powierzchnię 5,46 ha, jego największą atrakcją jest na pewno staw z wyspą i fontannami. Obok stawu znajduje się zabytkowy budynek szaletu, który pełni również funkcję tarasu widokowego.

Pomysł na weekend, Park im. Miasta Roth

Na obszarze parku znajdziemy również 4 pomniki przyrody grab pospolity, jesion wyniosły, bluszcz pospolity oraz cypryśnik błotny.

Pomysł na weekend, Park im. Miasta Roth

Jest też miejsce dla miłośników rekreacji – siłownia pod chmurką, dla biegaczy – liczne ścieżki, a dla dzieci plac zabaw.

Pomysł na weekend, Park im. Miasta Roth

Park im. Miasta Roth: Trochę historii

W 1959 roku nastąpiła likwidacja sąsiadującego z parkiem terenu nieczynnego starego cmentarza katolicko-ewangelickiego. Reliktem cmentarnym przypominającym o dawnym charakterze tego terenu jest rzeźba nagrobna przedstawiająca postać kobiety siedzącej, która została w roku 2003 oraz po dewastacji w 2010 r. poddana zabiegom konserwatorskim.

Po stronie północno-wschodniej, w 1926 roku stanął pomnik upamiętniający poległych w I wojnie światowej raciborzan. Pomnik wykonano wg projektu prof. Dammann’a. Do dnia dzisiejszego zachowała się jedynie ława okalająca.

– czytamy na stronie miasta Racibórz.

Park im. Miasta Roth w Raciborzu: Zobacz więcej zdjęć

Park im. Miasta Roth w Raciborzu: Jak dojechać?

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024