Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomysł na weekend: Szukamy Chatki Shreka na Pojezierzu Palowickim [FOTO]

Facebook Twitter

Do poszukiwań tego miejsca zainspirował nas Mariusz, który przesłał zdjęcie Chatki Shreka do naszego wakacyjnego konkursu. Fotka bardzo nam się spodobała! Aby wybrać się w to miejsce należy jednak zdecydować, czy piszemy się na konkretny kilkunastominutowy spacer w jedną stronę, czy wolimy zabrać ze sobą rowery.

Chatka Shreka mieści się na Pojezierzu Palowickim

To lasy, które skrywają więcej miejsc atrakcyjnych dla weekendowej rekreacji. Tamtejsze lasy przemierzać można komfortowo dzięki szutrowym ścieżkom, które prowadzą w poszczególne miejsca. Spacerując możemy podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz szukać niespotykanych gatunków roślin. Zależnie od kierunku spaceru i miejsca jego rozpoczęcia, możecie dotrzeć do stawów hodowlanych Garbocz, Łanuch lub Jesionka. Można odnieść wrażenie, że jeziora i „pływające” na nich domki są ukryte za lasami. My właśnie jednego z tych domków szukaliśmy.

Jak dotrzeć do Chatki Shreka?

Od miejsca, w którym należy zostawić samochód (przy DW 924 w Szczejkowicach) rozpoczynamy wycieczkę. Idąc leśną trasą można spotkać osoby jeżdżące na rowerach, uprawiające nordic walking, jogging lub spacerujące z psem. To miejsce na pewno pozwala się wyciszyć i zrelaksować. Sam spacer w takich okolicznościach przyrody jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Po drodze można przystanąć i odpocząć na ustawionych co jakiś czas ławkach.

Chatka Shreka jest jednym z kilku domków, jakie znajdziemy na Pojezierzu Palowickim. Aktualnie brama wejściowa do domku jest zamknięta, nie można wejść na teren, można zobaczyć go z odległości kilkunastu metrów. Jednak sama droga do tego miejsca i okoliczności przyrody sprawiają, że warto się tam wybrać.

Wybierając się na Pojezierze Palowickie można zdecydować się na dowolny kierunek, zależnie na tego, gdzie mamy ochotę dotrzeć i co odkryć! Droga w konkretne miejsce może być równie ciekawa co sam cel, a spacer czy przejażdżka rowerowa po Pojezierzu Palowickim to bardzo relaksujące doznanie. Należy jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu przed kleszczami, o czym informują ustawione przy ścieżkach znaki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024