Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomysł na weekend: Taras widokowy wśród truskawkowego pola. Ruszamy rowerem do Łukowa Śląskiego [FOTO]

Facebook Twitter

Ten taras widokowy znajdziemy na styku Gminy Gaszowice i Gminy Lyski. Jest to tzw. Zagłębie truskawkowe, wkrótce to miejsce z pewnością będzie się mieniło czerwienią. Możemy tu zobaczyć panoramę Lysek, Łukowa Śląskiego i Rydułtów.

W Łukowie najbardziej rozpoznawalnym punktem jest lokomotywa, którą znajdziemy przy skrzyżowaniu z ul. Kolejową. Niedaleko jest ul. Lipowa, która prowadzi właśnie do tarasu widokowego. Taras ten został postawiony obok wielkiego, okazałego dębu, tuż za ostatnimi zabudowaniami.

Wieża jest drewniana. Trzeba pokonać dosłownie parę schodów i jesteśmy.

Stąd rozciąga się widok na lasy gminy Lyski, kościół p.w. Św. Małgorzaty w Lyskach, panoramę Rybnika m.in. elektrowniane kominy, raciborszczyznę oraz hałdę Szarlotę w Rydułtowach.

To miejsce jest również nazywane Łukowskim Zagłębiem Truskawkowym. Przy wieży stoi tablica informacyjna, na której możemy przeczytać:

Zagłębie truskawkowe – (…) w maju miejsce to czerwieni się od truskawek. Teren posiada specyficzny mikroklimat, który sprawie, że uprawiane tu truskawki mają wyjątkowe właściwości smakowe i zapachowe.  Truskawkowe zagłębie w Łukowie jest uznawane za jedno z największych w Powiecie Rybnickim.

Wkrótce sezon truskawkowy. Już nie możemy się doczekać pięknych czerwonych truskawek.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022