Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomysły na radlińskie familoki są, co z pieniędzmi na ich realizację?

Facebook Twitter

Zburzyć mury, które dzielą mieszkańców kolonii Emma w Radlinie. Taki cel postawili sobie młodzi projektanci, którzy zaproponowali osobom z familoków przy Mielęckiego zmiany, mające polepszyć jakość ich życia. Pomysły dotyczą zarówno spraw społecznych, jak i architektury obiektów. Pierwsze są nastawione głównie na poprawę samooceny mieszkańców familoków.

– mówią Magdalena Komajda, Joanna Jaroszyńska i Antek Korzeniowski. Ale ten festyn ma być tylko początkiem zmian, jakie mają zrodzić się w świadomości mieszkańców radlińskich familoków:

– kończy Adam Musielak. Według projektantów goszczących w Radlinie, ważna jest też integracja starszego i młodszego pokolenia:

– wyjaśnia Marta Kostrzewa. Projektanci zaproponowali też przygotowanie ścieżek spacerowych, miejsca wypoczynku dla osób w każdym wieku, być może uporządkowanie parkingów. Co na te wszystkie propozycje władze Radlina? Burmistrz, Barbara Magiera mówi, że są one jak najbardziej realne:

Co warto podkreślić to to, że pomysły projektantów nie wymagają zbyt dużych nakładów środków finansowych:

Być może na realizację części z tych propozycji uda się pozyskać środki z Unii Europejskiej. A już w przyszłym roku kolonia Emma i tak nabierze nowego wyglądu, choćby z powodu Orlika, który ma powstać w tym miejscu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj