Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ponad 20 milionów na wymianę pieców w Rybniku

Facebook Twitter

O 930 kopciuchów mniej w Rybniku. Miasto pozyskało kolejną dużą dotację, która pomoże w poprawie jakości powietrza w mieście, chodzi o 21,7 mln zł.

www.rybnik.eu

Pieniądze zostaną przeznaczone na kompleksową termomodernizację oraz wymianę źródeł ciepła w 12 budynkach ZGM zlokalizowanych w Boguszowicach- Osiedlu oraz w Śródmieściu. Przestarzałe piece kaflowe, w 466 mieszkaniach, zostaną zastąpione przez gazowe piece kondensacyjne oraz ciepło sieciowe. Dodatkowo zostaną docieplone ściany, dachy oraz wymienione okna i drzwi. Modernizacji zostanie również poddana instalacja centralnego ogrzewania. Realizacja zadania planowana jest na ten i przyszły rok.

Budynki objęte projektem:

Boguszowice-Osiedle: Patriotów 20, Patriotów 22, Kuboszka 5, Lompy 6, Lompy 12, Lompy 14, Lompy 15, Pierwszej Brygady 1, Rostka 1, Rostka 2, Kadetów 3 (termomodernizacja wraz z wymianą źródeł ciepła na gazowe)

Śródmieście: Kraszewskiego 9 (termomodernizacja wraz z wymianą źródeł ciepła na ciepło sieciowe).

Otrzymane dofinansowanie pochodzi ze środków Unii Europejskiej przyznawanej w ramach poddziałania 1.7.1. Programu Infrastruktura i Środowisko. Stosowny wniosek o dofinansowanie został złożony przez Miasto Rybnik do WFOŚIGW w maju 2019 r. W październiku 2019 r. zostały opublikowane listy rankingowe projektów, a ocena merytoryczna II stopnia zakończyła się w styczniu 2020 r.

Na przełomie stycznia i lutego 2020 r. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego ma podjąć ostateczne decyzje co dofinansowania kolejnych 4 wniosków obejmujących swoim zakresem termomodernizację z wymianą źródeł ciepła w kolejnych 35 budynkach ZGM w Boguszowicach- Osiedlu i Niedobczycach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj