Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ponad 200 Interwencji strażaków w regionie

Facebook Twitter

Ponad 200 razy wyjeżdżali minionej doby strażacy w regionie. Większość interwencji dotyczyła wypompowywania wody z zalanych piwnic i posesji. Najwięcej pracy miała straż pożarna w powiecie raciborskim, gdzie odnotowano ponad 80 zdarzeń.

Najpoważniejsza sytuacja była w gminie Krzanowice. Tam z brzegów wystąpiła rzeka Biała Woda. Zlane zostało kilka dróg, woda wdarła się także na posesje, do piwnic a w niektórych przypadkach na partery domów jednorodzinnych. Ewakuowano dwie osoby z zagrożonych domów, a także inwentarz. Strażacy zabezpieczali również zagrożone budynki workami z piaskiem.

Zalana i nieprzejezdna była także droga Borucin – Bojanów, wylała tam rzeka Psina. Dużo pracy mieli także ratownicy w powiecie wodzisławskim. Nadal wypompowują wodę z ulicy Radoszowskiej w Rydułtowach, ale jest ona już przejezdna, choć na razie tylko dla mieszkańców, ruch dobywa się tam wahadłowo.

Strażacy w Rybniku wypompowują cały czas wodę z zapadliska na ulicy Skalnej, dzięki temu droga nie jest zalewana. W Jastrzębiu interwencja była potrzeba dziś rano na Drodze Głównej Południowej gdzie pod wiaduktem także zabrała się woda.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022