Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Posypały się mandaty za przekroczenia prędkości

Facebook Twitter

Posypały się mandaty za przekroczenia prędkości. Wodzisławscy policjanci ruchu drogowego od początku listopada zatrzymali prawo jazdy już pięciu kierującym, którzy przekraczali prędkość w obszarze zabudowanym.

Fot. wodzislaw.slaska.policja.gov.pl

We wtorek (3.11.) policjanci w związku z przekroczeniem prędkości zatrzymali trzy prawa jazdy. Rekordzista, kierując pojazdem volkswagen passat w Syryni na ul. Bukowskiej, przekroczył dozwoloną prędkość o 58,7 km/h. Pozostali mężczyźni zatrzymani zostali kolejno w Rydułtowach na ul. Ładnej, gdzie kierujący przekroczył prędkość o 53,8 km/h i w miejscowości Rogów na ul. Raciborskiej, tam kierujący pojazdem volkswagen polo jechał z prędkością o 53,2 km/h wyższą niż pozwalają przepisy.

Kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd to 3-miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj