Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Potrzebują pomocy, mimo to pomagają innym

Facebook Twitter

Pomimo, że sami potrzebują pomocy, nie odmawiają wsparcia jeszcze bardziej potrzebującym. Uczniowie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu po raz drugi przyłączyli się do Szlachetnej Paczki.

Mówi Bożena Sikora, wicedyrektora wodzisławskiej szkoły specjalnej:

Mamy konkretne dwie rodziny wybrane, to są nasi uczniowie, sytuacje rodzin są bardzo tragiczne. Naszym uczniom niepotrzebna jest informacja – Kto? Jakie mają warunki? Jest hasło – trzeba pomóc, to oni naprawdę pomagają. Potrzebujemy lodówki, potrzebujemy mebli, potrzebujemy chemii, garnków, praktycznie wszystkiego. Dzieci często myślą o tym, że może słodycze będzie trzeba przynieść, więc dzielimy się wszystkim, czym potrzeba. (…)

Zbiórka trwa do 6 grudnia:

Dodatkowo, przy okazji Szlachetnej Paczki, chciałabym zaprosić społeczność Wodzisławia, powiatu wodzisławskiego na Mikołaja 6 grudnia, ponieważ my, drugi raz z rzędu robimy Mikołaja dla miasta. Oprócz tego, że będzie to Mikołaj w zimowej chatce dla naszych uczniów, dla parafian, dla wczesnego wspomagania otwieramy podwoje naszej szkoły z Mikołajem i jego żoną dla wszystkich mieszkańców! Bardzo serdecznie zapraszam!

Właśnie w Mikołajki, 6 grudnia, paczki przygotowane przez uczniów tej szkoły zostaną przekazane do głównego sztabu Szlachetnej Paczki, czyli do Wodzisławskiego Centrum Kultury, a potem trafią do wybranych rodzin.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022