Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Powodowali kolizje i wyłudzali odszkodowania. Raciborska policja przedstawiła zarzuty dwóm braciom z Raciborza

Facebook Twitter

We wrześniu 2020 roku policjanci dowiedzieli się o osobach, które wyłudzały pieniądze- nienależne odszkodowania- od różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Mówiąc wprost doprowadzali do zderzenia z innym autem, a potem sytuację przedstawiali tak, by wyszło, że należy im się odszkodowanie.

Do zdarzeń dochodziło w Raciborzu, w powiecie raciborskim, ale też w innych miejscach naszego regionu. Śledztwo trwało ponad rok, przesłuchano świadków, przejrzano dokumenty dotyczące tych odszkodowań czy opinie biegłego z zakresu informatyki. To pozwoliło ustalić, że dwaj bracia z Raciborza od maja 2018 do sierpnia 2020 roku spowodowali łącznie 29 kolizji.

Mężczyźni w wieku 33 i 34 lat usłyszeli w sumie blisko 60 zarzutów.  Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 40 zarzutów Łukaszowi P. o czyny z art. 298§1 i art. 286§1 kodeksu karnego, natomiast Jarosławowi P. 19 zarzutów o czyny z art. 298§1 i art. 286§1 kodeksu karnego. Wobec podejrzanych zastosowano policyjny dozór i poręczenie majątkowe w kwocie po 100 000 złotych. Mężczyznom może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj