Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pożar na familokach w Czerwionce. Wiemy więcej o zdarzeniu z ulicy Słowackiego [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Zaprószenie ognia to wstępne przypuszczenie strażaków w sprawie przyczyny wybuchu ognia w familoku przy ulicy Słowackiego w Czerwionce- Leszczynach. Zginęła tam jedna osoba, druga- właściciel mieszkania- został w ciężkim stanie przewieziony do szpitala.

Pożar wybuchł w niedzielę (19.09.) po godzinie 19.00 na poddaszu budynku, doszczętnie spłonął jeden z pokoi. Stamtąd wyniesiono właściciela, 60-paroletniego mężczyznę, oraz ofiarę pożaru. Ze wstępnych informacji, jakie zdobył nasz reporter wynika, że mężczyzna, który zginął w płomieniach, nie był mieszkańcem kamienicy. Policja ustala jego tożsamość.

Z mieszkań familoka przy ulicy Słowackiego bezpiecznie wyszło 17 osób. Na czas akcji gaśniczej schronili się w ośrodku kultury w Czerwionce- Leszczynach, który stoi naprzeciwko.

Na miejscu pojawił się szef Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Rybniku, który po oględzinach familoka wydał decyzję, że jeszcze dziś mieszkania nie mogą być użytkowane. Jutro (20.09.) przeprowadzona zostanie ekspertyza, szczególnie ma być sprawdzona instalacja elektryczna budynku. Od jej wyników uzależnione są dalsze decyzje.

Tomasz Karakuła, szef Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Rybniku

Większość z mieszkańców zadeklarowała, że przenocuje u swoich rodzin, jedna 7-osobowa rodzina zgłosiła, że nie ma się gdzie podziać i potrzebuje lokalu zastępczego.

Taki lokal dla nich będzie

– zadeklarowały władze Czerwionki.

Tego wieczora mieszkańcy budynku, w którym wybuch pożar, mogli wejść do swoich mieszkań, zabrać potrzebne rzeczy i zamknąć mieszkania na klucz.

Pożar ugaszono po ponad godzinnej akcji, strażacy zabezpieczyli dach folią. Ratownicy przypuszczają, że przy Słowackiego w Czerwionce- Leszczynach mogło dojść do zaprószenia ognia.

Zobacz wideo z miejsca zdarzenia:


Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj