Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przed nami finałowe rozgrywki drużynowych mistrzostw Śląska w szachach seniorów

Facebook Twitter

Przed nami kolejny weekend z najlepszymi szachistami w regionie. W najbliższą sobotę i niedzielę (12.-13.03.) odbędzie się ostatni zjazd seniorów Tauron Ligi Szachowej na stadionie Śląskim, w tym rozgrywki finałowe.

Rozmawialiśmy z Andrzejem Matusiakiem, prezesem Śląskiego Związku Szachowego.

Andrzej Matusiak: Liderem samodzielnie jest MKSz Rybnik, na drugim miejscu UKS Jastrzębie-Zdrój, natomiast na trzecim miejscu UKS 21 Podlesie. Okazuje się, że najmocniejszy skład nie oznacza, że ta drużyna wygra. Pojedynki są dość zacięte, zresztą to świadczy o tym, jak długo grają zawodnicy przy szachownicy. Sądzę, że MKSz Rybnik już nie odpuści tego zwycięstwa.

-mówi Andrzej Matusiak, prezes Śląskiego Związku Szachowego. Pomiędzy jakimi drużynami rozegra się mecz na szczycie?

Andrzej Matusiak: MKSz Rybnik był zaliczany do faworytów, ale nie jako zdobywca pierwszego miejsca, raczej na drugie, trzecie miejsce. Ta drużyna bardzo mocno się zmobilizowała i do tej pory wygrała wszystkie mecze. Meczem na szczycie na pewno będzie mecz pomiędzy UKS 21 Podlesie a MKSz Rybnik. Podlesie jest na trzecim miejscu, natomiast MKSz jest na pierwszym. Tutaj się spodziewam zaciętego pojedynku. W tej chwili nie jestem w stanie ocenić, kto zwycięży w tym pojedynku.

Andrzej Matusiak, prezes Śląskiego Związku Szachowego

Zaskakuje „Skoczek” Czerwionka-Leszczyny. Drużyna będzie prawdopodobnie świętowała awans do ekstraligi.

Andrzej Matusiak: Mam dobrą wiadomość dla naszego regionu, dlatego, że Skoczek Czerwionka-Leszczyny jest liderem i myślę, że do końca utrzyma pierwsze miejsce w I lidze i awansuje do ekstraligi. Drużyna jest dość młoda, ambitna, bardzo dużo pracuje z młodzieżą i to powoduje, że klub faktycznie zalicza się do mocniejszych w tym naszym rybnickim regionie.

Jaka jest sytuacja drużyn z Żor i Rydułtów?

Andrzej Matusiak: Żory były też zaliczane do faworytów, w tamtym roku zdobyli brązowy medal. W tym roku myślę, że znajdą się w pierwszej czwórce. Drużyna z Rydułtów jest na przedostatnim miejscu, ale sądzę, że ostatnie wygrane pojedynki spowodują, że drużyna z Rydułtów utrzyma się w ekstralidze.

Przypomnijmy, w najbliższy weekend ostatni zjazd i finały drużynowych mistrzostw Śląska w szachach seniorów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj