Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przed nami Nocny Bieg Uliczny w Czerwionce-Leszczynach. Wyjątkowy klimat i miejsce

Facebook Twitter

To będzie już 12. Nocny Bieg Uliczny w Czerwionce-Leszczynach. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę (09.09) a biegacze i biegaczki będą mieli do pokonania tradycyjnie dystans 10 kilometrów.

Nocny Bieg Uliczny w Czerwionce-Leszczynach

Impreza jest wyjątkowa, bo biegnąc, można w nocnej scenerii podziwiać zabytkowe familoki, z których słynie Czerwionka.

Trasa nie jest trudna

– mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach, Michał Cichoń.

Michał Cichoń: Są cztery pętle, każda jest długość dwa i pół kilometra. Startujemy spod hali targowej, gdzie również mieści się później meta. Trasa biegnie główną drogą, Czerwionki-Leszczyn czyli ulicą Trzeciego Maja. Głównym atrakcją biegu są nasze familoki. Osoby, które przyjeżdżają z zewnątrz, mogą podczas biegu zaobserwować, jak wyglądają family, tutaj u nas na Śląsku, każdy sobie może zobaczyć jak kiedyś i do dziś mieszkają mieszkańcy.

Oprócz biegu tradycyjnie odbędzie się także marsz nordic walking na dystansie 5 kilometrów. Ale w ramach imprezy zaplanowane jest jeszcze jedno wydarzenie.

Michał Cichoń: Dodatkową atrakcją w tym roku jest o godzinie 17 sprawdzian wytrzymałościowy. Miejski Ośrodek Rekreacji wspólnie z siłownią Andergrand z Rybnika organizujemy wyciskanie sztangi leżąc. Jest to taka dodatkowa atrakcja, mnóstwo nagród, więc serdecznie wszystkich zachęcamy do udziału i do kibicowania. Również tak jak bieg wszystko odbywa się na hali targowej w Czerwionce.

Dodajmy, że w biegu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18 lat. Wprawdzie zapisy internetowe już zostały zamknięte, ale ci, którzy chcieliby wystartować, mogą zgłosić się jeszcze w dniu imprezy w biurze zawodów. Limit uczestników to 250 osób, do tej pory zarejestrowało się 160 biegaczy i biegaczek.

Liczymy, że będzie ich jeszcze więcej

– dodaje dyrektor Cichoń.

Michał Cichoń: Bieg cieszy się dużym zainteresowaniem, ludzie przyjeżdżają nie tylko z naszych okolic czy ze Śląska. Są to osoby z całego kraju, jak i spoza. Jest to atrakcja nie tylko dla samych uczestników, jak również dla samych mieszkańców, którzy licznie dopingują wszystkich uczestników. Zapraszamy wszystkich do udziału w nocnym biegu ulicznym do Czerwionki. Wrażenia są niepowtarzalne. Wieczorna pora, mnóstwo kibiców. Tylko biegać.

Dla najlepszych w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych przygotowano puchary i bony podarunkowe. Każdy uczestnik otrzyma także pamiątkowy medal, organizatorzy zapewniają również dla wszystkich gorący poczęstunek. Dodajmy, że start sobotniego biegu zaplanowano na godzinę 20.30.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj