Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pielgrzymka z Lubomi: 240 pątników pieszo, na rowerach i biegnąc dotarło na Jasną Górę

Facebook Twitter

Pielgrzymka z Lubomi na Jasnej Górze. W tym roku kroczyli z krzyżami na piersiach w ramach akcji „ SOS dla Ziemi Świętej” organizowanego przez stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 Pielgrzymka z Lubomi dotarła na Jasną Górę

Lubomska pielgrzymka dotarła  na Jasną Górę. To jedna z mniejszych grup zorganizowanych, która stawiła się pod murami sanktuarium w Częstochowie. W sumie z parafii św. Marii Magdaleny przybyło blisko 240 pątników. Każdego roku przybywają na Jasną Górę i wyróżniają się czymś innym, w tym roku kroczyli z krzyżami na piersiach w ramach akcji „ SOS dla Ziemi Świętej” organizowanego przez stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. O pielgrzymce mówi Rafał Korzonek, przewodnik grupy.

Rafał Korzonek: Przyszliśmy tutaj do Maryi i dla mnie stało się coś niezwykłego, bo tak szedłem i zastanawiałem się jak zakończyć to nasze pielgrzymowanie i w ostatniej chwili podjąłem decyzję, że jak dojdziemy tutaj, zatrzymamy się i wspólnie odmówimy wyznanie wiary „Wierzę w jednego Boga”. Zrobiliśmy to, w ciszy weszliśmy do kaplicy i czwarty rok z rzędu ksiądz powiedział: Pan z wami i z duchem twoim, niech was błogosławi Bóg wszechmogący ojciec i syn i duch święty. Rozkleiłem się totalnie. Każdy powiesił sobie krzyż na piersi, krzyż szczególny zrobiony z drzewa oliwnego. Wsparliśmy tym też szczytny cel.

Fot. www.jasnagora.com

Pielgrzymi z Lubomi – szli, biegli, jechali na rowerach

Czterodniowym rekolekcjom w drodze towarzyszyło hasło „Trwajmy mocno w wierze”. Pielgrzymi rozważali, co to znaczy być w Kościele? i jak w swoim życiu pokazywać wiarę. Daria Ściepko już piąty raz przybyła na Jasną Górę. Posłuchaj jej relacji oraz relacji innego z pątników – Kamila Klimka, który przybył na Jasną Górę z grupą rowerową.

 Do pielgrzymów dołączyli też biegacze, którzy w sztafecie przybyli do Sanktuarium. W sumie z Lubomi na Jasną Górę przybyło 90 pątników pieszych, 140 którzy przyjechali tam na rowerach i 7-miu, którzy pokonali trasę biegnąc.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj