Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nocne zawody strażackie: budowali linię gaśniczą, biegali z torbą medyczną i to po zmroku

Facebook Twitter

Nocne zawody strażackie w Łukowie Śląskim. Do rywalizacji oprócz druhów z powiatu rybnickiego stanęli zawodnicy z Czech i Wielkopolski.

Nocne zawody strażackie w Łukowie Śląskim. Już po raz drugi Zarząd Gminny OSP w Gaszowicach zorganizował zawody w czasie których druhowie z całego regionu oraz gości z Polski i Czech rywalizowali pod  osłoną nocy. Tutaj nie liczono punktów karnych, nie zwracano uwagi na kolejność montowania linii gaśniczej, liczył się wyłącznie efekt końcowy i oczywiście czas wykonania zadania. Oprócz zadania bojowego druhowie mierzyli się także z zadaniem niespodzianką, czyli biegiem z przeszkodami dodatkowo z torbą medyczną na plecach. A ta dość sporo waży.

Ostatecznie do rywalizacji, stanęło 11 jednostek z terenu powiatu rybnickiego, a także gościnnie zaprzyjaźniona jednostka z Czech – SDH Litultovice oraz goście z woj. wielkopolskiego OSP Ostoje. Łącznie rywalizowało 15 drużyn w tym dwie kobiece.

W konkurencji niespodziance triumfowali panowie z OSP Ostoje przed Świerklanami i Przegędzą.  W rywalizacji bojowej najlepsi byli druhowie z OSP Zwonowice, przed Jankowicami i OSP OStoje. W obu konkurencjach lepsze od gaszowiczanek były panie z OSP Zwonowice.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj