Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przedłużono termin składania wniosków o dotacje na rozpoczęcie działalności

Facebook Twitter

O tydzień przedłużono termin składania wniosków o dotacje na rozpoczęcie działalności. To projekt "Subregionalny Inkubator Przedsiębiorczości – StartUp", którego liderem jest grupa Blueform z Jastrzębia. Póki co zgłosiło się 12 pomysłowych i przedsiębiorczych mieszkańców naszego regionu, a na dofinansowanie liczyć może drugie tyle.

Fot. pixabay.com

Osoby mające pomysł na biznes otrzymają ponad 23 tysiące bezzwrotnej dotacji i 2 tysiące 600 złotych miesięcznie przez cały rok. Warunkiem jest prowadzenie działalności nieprzerwanie przez 12 miesięcy.

To projekt faktycznie dla osób, które nie pracują w ogóle, poza tą grupą tym razem mamy po raz pierwszy mamy osoby pracujące, natomiast to są tzw. pracujący w szczególnej sytuacji, czyli osoby, które mają na ukończeniu umowy o pracę, gdzie ich wynagrodzenie nie przekracza minimalnej krajowej. Natomiast mamy również grupę osób, które są na umowach cywilno-prawnych, czyli umowy zlecenia i o dzieło, tutaj warunek nie przekroczenia 120 % minimalnego wynagrodzenia.

Przypomina Marta Kozłowska z grupy Blueform w Jastrzębiu.

Zgłoszenia osób zainteresowanych pozyskaniem dotacji będą przyjmowane do końca przyszłego tygodnia (do 25.12.). Oprócz pieniędzy uczestnicy projektu otrzymają jeszcze możliwość udziału w szkoleniach i wsparcie opiekuna, który pomoże w napisaniu biznesplanu.

Link do strony projektu TUTAJ.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj