Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przetarg na dokończenie obwodnicy Rybnika. To część drogi regionalnej Pszczyna -Racibórz

Facebook Twitter

Swoje propozycje wykonawcy mogą składać 4 tygodnie (do 16.01. 2023). O tym kto wybuduje obwodnicę dowiemy się najwcześniej pod koniec stycznia. Przypomnijmy, dwujezdniową droga o dwóch pasach ruchu powstanie od ulicy Wodzisławskiej do Sportowej.

Koszt budowy brakujących 4 km miasto oszacowało na 250 mln zł. W ramach inwestycji wybudowane zostaną bezkolizyjny węzeł na skrzyżowaniu z ul. Grota-Roweckiego, rondo na skrzyżowaniu z ul. Sportową, 4 obiekty mostowe i 5 przepustów dla zwierząt

Koszt budowy brakujących 4 km odcinka drogi od węzła Wodzisławskiego na DK78 do ronda na ul. Sportowej, miasto oszacowało na 250 mln zł.

Część potrzebnej kwoty – 100 mln zł – miastu udało się pozyskać z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 100 mln zł to część potrzebnej kwoty. Dodatkowo na budowę drogi Rybnik otrzymał 65 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Pozostałe 100 mln zł zabezpieczone zostało w budżecie miasta jako wkład własny.

W ramach inwestycji wybudowane zostaną:

  • bezkolizyjny węzeł na skrzyżowaniu z ul. Grota-Roweckiego,
  • skrzyżowanie typu rondo na skrzyżowaniu z ul. Sportową,
  • 4 obiekty mostowe, umożliwiające trasie przekraczanie innych dróg oraz obsługę węzła,
  • 5 przepustów dla zwierząt

Koszt budowy drogi obejmuje również wykonanie oświetlenia odwodnienia, przebudowę i budowę sieci uzbrojenia terenu, wykonanie elementów ograniczających negatywny wpływ inwestycji na środowisko np. ekrany akustyczne oraz nasadzenia zieleni.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 marca 2023