Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Chciał przejechać przez przejazd kolejowy przy opadających rogatkach. Słono zapłaci

Facebook Twitter

Na nic apele o zwiększona uwagę na przejazdach kolejowych. W Rydułtowach 45-latek chciał przejechać przez przejazd kolejowy przy opadających rogatkach. Do zdarzenia doszło na ulicy Ofiar Terroru w Rydułtowach.

Przez przejazd kolejowy przy opadających rogatkach
Akcja służb na przejeździe w Niedobczycach

Chciał przejechać przez przejazd kolejowy przy opadających rogatkach. Słono zapłaci

Całą sytuację obserwowali policjanci z wodzisławskiej drogówki. Mundurowi widzieli jak kierujący toyotą wjechał na tory na ulicy Ofiar Terroru. Sygnalizator nadawał już sygnał czerwony, a zapory opuszczały się. Pomimo tego niecierpliwy 45-latek przyspieszył i wjechał na przejazd. Wprawdzie udało mu się bezpiecznie opuścić przejazd, jednak za swoje zachowanie został ukarany mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych, na jego konto wpadło także 15 punktów karnych.

Wodzisławska policja apeluje o bezwzględne przestrzeganie sygnałów i znaków drogowych, szczególnie w rejonach przejazdów kolejowych. 3 minuty nie są warte tego, aby ryzykować utratę życia!

W zderzeniu z pociągiem jesteśmy bez szans na przeżycie

– mówi Katarzyna Głowacka, rzeczniczka PKP PLK, podczas akcji profilaktycznej na przejeździe w Niedobczycach:

Katarzyna Głowacka: Droga hamowania pociągu może sięgać nawet do 1300 metrów, to jest długość 13 boisk piłkarskich. Kiedy pociąg uderzy w samochód, to jest taka siła jakby samochód najechał na aluminiową puszkę. Dlatego dzisiaj, szczególnie dzisiaj przed Świętami Wielkanocnymi, apelujemy do kierowców, ale także do rowerzystów i pieszych o czujne, ostrożne i bezpieczne przekraczanie torów. Należy przestrzegać przepisów ruchu drogowego i słuchać głosu rozsądku, bo to gwarantuje bezpieczeństwo przejazdu.

Czytaj także:

Zobacz:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj