Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pseudokibice przed sądem. Kolejna rozprawa

Facebook Twitter

Na dziś (17.07.) zapowiedziana jest kolejna rozprawa. Pseudokibice z Jastrzębia -Zdroju, łącznie 25 osób, sądzonych jest w Sądzie Okręgowym w Rybniku.

pseudokibice

Pseudokibice są oskarżeni o przestępstwa narkotykowe. Jak mówił na początku pierwszego dnia procesowego Michał Sikora z Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju:

Michał Sikora: Postępowanie dotyczy działalności zorganizowanej grupy przestępczej złożonej z przynajmniej 25 osób. Tyle w sprawie osób występuje i osoby te mają, ogólnie mówiąc, zarzuty udziału wprowadzania do obrotu znacznych ilości substancji. Tam są i narkotyki, i dopalacze w ilościach takich wielu kilogramów. Również w prawie występuje zarzut takiego dużego przemytu międzynarodowego spoza Polski części tych substancji. Też pojawiają się zarzuty udzielania osobie małoletniej środków odurzających plus cały szereg różnych pomniejszych wątków, również dotyczące wymuszeń.

Radio 90: Szykuje się długi proces?

Michał Sikora: Najprawdopodobniej tak będzie. Tutaj jest dużo zarzutów wielu oskarżonych. Większa część nie przyznaje się jednak do winy do chwili obecnej i zakres dowodów, który przedstawiliśmy sądowi, jest też obszerny. Rzeczywiście trzeba się z tym liczyć. Będzie wielu świadków, szereg innych dowodów również.

Prokurator Michał Sikora

Grupa działała przez pięć lat od 2017 do 2022 roku. W miniony piątek (14.07.) część oskarżonych złożyła zeznania, część odmówiła złożenia wyjaśnień.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj