Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

PWSZ w Raciborzu: studenci wracają na zajęcia

Facebook Twitter

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu informuje, że od 1 października planowany jest powrót do zajęć tradycyjnych, choć nauczanie zdalne nadal będzie praktykowane.

mat.prasowe/ PWSZ Racibórz

Inauguracja roku akademickiego zaplanowana został na 1 października w Raciborskim Centrum Kultury, weźmie w niej udział ograniczona liczba zaproszonych osób, a uroczystości będzie można śledzić w internecie.

PWSZ w Raciborzu przygotowało rozwiązania, które ograniczają ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa SARS-Cov-2 i jednocześnie gwarantują naszym studentom realizację zajęć dydaktycznych w warunkach bezpośredniego kontaktu z nauczycielami akademickimi oraz dostęp i wykorzystanie infrastruktury dydaktycznej w uczelni.

– informuje uczenia z Raciborza. Należy zaznaczy, że funkcjonowanie uczelni w czasie pandemii może ograniczyć Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego jednak uwzględniając rozwój sytuacji uczelnia jest przygotowana również na rozwiązania, w których przewidziano prowadzenie dydaktyki w trybie mieszanym: zdalnie, w trybie hybrydowym (zdalnie i stacjonarnie) oraz stacjonarnie, a teren uczelni jest objęty stałym reżimem sanitarnym.

W przyjętych rozwiązaniach priorytetowo zostaną potraktowani studenci pierwszych i ostatnich semestrów studiów, a sposób prowadzenia zajęć będzie różnił się w zależności od kierunku studiów.

Szczegółowe informacje studenci poznają 15 września i dotyczyć będą semestru zimowego. Ostateczne plany zajęć studenci mają poznać do 22 września.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2022