Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pytamy dyrekcję szpitala: Czy jest szansa na wypłatę dodatku covidowego salowym?

Facebook Twitter

Powracamy do salowych z oddziału pediatrycznego i ortopedii w rydułtowskim i wodzisławskim szpitalu, które czują się pokrzywdzone brakiem dodatku covidowego. Chodzi o jednorazowy dodatek w wysokości 5 tysięcy złotych. Otrzymały go salowe z innych oddziałów, dodatek wypłacany jest również lekarzom, pielęgniarkom czy sekretarkom.

Arkadiusz Żabka pytał dyrektora szpitala Krzysztofa Kowalika, czy jest szansa na wypłatę świadczenia salowym:

Krzysztof Kowalik: Salowe, które w naszej ocenie spełniały te kryteria, dodatek otrzymały, natomiast nie wszystkie. Tam jednym z kryteriów jest to, że musi być przepracowane 21 dni, salowa musi być zatrudniona na dzień 16.06.2021. Jeżeli zostały one spełniane, to tak zgłaszaliśmy. Jeżeli w naszej ocenie czegoś zabrakło, np. było 18 dni a nie 21, to nie zgłaszaliśmy. Napisaliśmy do NFZ pismo i czekamy na odpowiedź, jeżeli będzie pozytywna, to będziemy korygować to zgłoszenie.

Radio 90: Salowe podkreślają, że tutaj nie ma sprawiedliwości.

Krzysztof Kowalik: Ja to doskonale rozumiem, natomiast obowiązują mnie przepisy, które w Ministerstwie Zdrowia zostały przygotowane i ja musze się ich trzymać.

Odpowiedzi NFZ można spodziewać się w ciągu dwóch tygodni. Wtedy też zapadnie zapadnie decyzja, czy przyznać salowym jednorazowy dodatek covidowy.

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021