Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Raciborska biblioteka w nowej rzeczywistości

Facebook Twitter

290 czytelników pierwszego dnia na Kasprowicza i prawie 100 osób w filiach na Ostrogu i przy ul. Żorskiej. Do tego 864 wypożyczenia. Po niemal dwumiesięcznej przerwie czytelnicy ruszyli do raciborskiej biblioteki. Sprawdźcie, co się zmieniło i z jakimi obostrzeniami muszą się liczyć raciborzanie:

Pierwsi czytelnicy ustawili się w kolejce jeszcze przed otwarciem biblioteki, a nowe zasady funkcjonowania wypożyczalni spotkały się z aprobatą.

Po pierwszym dniu pracy gorąco zachęcamy wszystkich, żeby przed odwiedzinami w bibliotece odpowiednio się przygotować. Warto już wcześniej zastanowić się, jakie książki nas interesują, żeby do minimum skrócić pobyt w wypożyczalni. Warto też zamówić książki przez katalog online, mailowo lub telefonicznie. Pamiętajmy, że czas oczekiwania w kolejce przed budynkiem biblioteki, zależy od dyscypliny wszystkich użytkowników

– mówi Dominika Karpińska, kierownik Wypożyczalni Głównej i Mediateki.

fot.MiBP Racibórz

Wypożyczalnie przy ul. Kasprowicza są otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00 z przerwą techniczną od godziny 13.00 do 14.00 (biblioteka nieczynna dla czytelników). Czytelnia zostaje całkowicie wyłączona z użytku do odwołania! W poszczególnych filiach bibliotecznych, przerwa techniczna będzie realizowana w godz. 13.30-14.00.

W Wypożyczalni Głównej i Eurece-Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy Kasprowicza 12 jednorazowo może przebywać maksymalnie po 4 osoby. Zamówienia można odebrać w kolejny dzień w godz. 11.00-13.00 i 16.00-18.00 na zewnątrz biblioteki przy ul. Kasprowicza 12 (od strony boiska SP 4). Z kolei zwroty odbierane są przy bocznym wejściu do biblioteki, od parkingu sklepu Dino. Jednocześnie bibliotekarze informują, że termin zwrotu zbiorów został przedłużony do 10 czerwca! Do odwołania nie przyjmowane są dary w postaci książek, filmów, czasopism itp.

Bibliotekarze obsługują użytkowników biblioteki z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, ale tego samego wymagają także od czytelników. Dlatego wszystkie osoby, które chcą skorzystać z biblioteki muszą obowiązkowo nosić maseczki. Udostępnione są także jednorazowe rękawiczki i płyny dezynfekujące

– mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Filie biblioteczne również są otwarte, ale z obostrzeniami. Czytelnicy nie są wpuszczani na teren biblioteki w Ocicach, na Płoni, w Brzeziu i na ul. Żorskiej – książki podaje bibliotekarz w specjalnie wyznaczonym miejscu. W bibliotece na Ostrogu czytelnicy nie mają wolnego dostępu do regałów z książkami – w środku może przebywać tylko dwóch czytelników, w celu oczekiwania na wyszukanie dla nich książek przez bibliotekarzy. Oczywiście we wszystkich wspomnianych placówkach obowiązują maseczki, rękawiczki i środki dezynfekujące. Realizowane są również zamówienia (katalog online, e-mail, kontakt telefoniczny), które są wydawane w dniu kolejnym.

Filia w Markowicach jest zamknięta dla czytelników do odwołania z powodu remontu szkoły. W Markowicach istnieje możliwość skorzystania z usługi „Książka na telefon”, zamówienia można składać telefonicznie (32 415 61 68) w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 9.00 do 14.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj