Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rajd Powiatu Wodzisławskiego – setki uczestników i piękna trasa przejazdu [FOTO]

Facebook Twitter

Blisko 700 osób wzięło udział w 23. Rajdzie Rowerowym Powiatu Wodzisławskiego. Słońce nie piekło, a i deszcz nie przeszkadzał. Meta zlokalizowana była na pszowskim rynku.

Rajd Powiatu Wodzisławskiego

Rajd Powiatu Wodzisławskiego – promocja pięknych terenów

Cykliści bez problemów pokonali 30-kilometrową trasę po powiecie wodzisławskim. W tym roku prowadziła ona przez Turzę Śląską, Bełsznicę, Buglowiec i wspomniany Pszów.

Rajd powiatu wodzisławskiego – blisko 700 uczestników

Organizacja idealna, piękne okolice

– mówili Janowi Baczy uczestnicy rajdu.

Leszek Bizoń starosta powiatu wodzisławskiego

Chcemy pokazywać nasze tereny, cieszy ogromnie, że tyle osób bierze udział w tej wspólnej przejażdżce. Temu ma to służyć, promocji naszego regionu

– mówi Radiu 90 Leszek Bizoń starosta powiatu wodzisławskiego.

Leszek Bizoń: I pokazać jakim wyjątkowym miejscem nie tylko na mapie Śląska, ale i kraju jest powiat i jakie są tutaj fajne tereny, które w stu procentach nadają się właśnie na taką turystykę rowerową.

Radio 90: Nie tylko płaskie, ale delikatne górki też.

Leszek Bizoń: Górki też były. Dzisiaj akurat było tak, statystycznie patrząc, że trochę więcej jednak było tych wzniesień niż tej jazdy z górki. Ale myślę, że ta jazda i te górki nie sprawiały aż takich kłopotów uczestnikom, bo wszyscy w komplecie w pełnej kondycji dotarli na metę.

Pogoda doskonała na tego typu wyprawę rowerową. Przejechaliśmy bezpiecznie, wszyscy zadowoleni

– mówi Paweł Kowol nadzorujący organizację rajdu.

Przy tej ilości uczestników jest to wyzwanie, ale daje też radość.

– mówi, i dodaje z nadzieją, że kolejne rajdy pobiją rekordy frekwencji.

Paweł Kowol: Zbliżamy się powoli do góry, bo przed pandemią było 950 osób. Mam nadzieję, że na 25-lecie naszego rajdu, będzie nas ponad 1000. Właśnie głównym celem jest poznanie naszego powiatu wodzisławskiego. Zawsze są jakieś nowinki. I proszę mi wierzyć, że dzisiaj usłyszałem bardzo pochlebne słowa. Mieszkańcy Jastrzębia mówili „proszę powiedzieć jaką trasą jechaliśmy, bo chcemy ją przejechać, bo zawsze jeździmy tylko głównymi drogami”. A dzisiaj jechaliśmy bocznymi, fajnymi drogami. I o to właśnie chodziło, żeby jak najwięcej poznać to, co znajduje się poza głównymi drogami. Nie jechać wśród samochodów, dużego natężenia ruchu, tylko bokiem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024